38.19

105.75

12.45

5.43

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-16 o godzinie 18:00.

Zwycięska seria Sudetów zakończona...

Każda seria ma swój koniec, to wyświechtane określenie można odnieść do występów koszykarzy Sudetów, którzy przegrali w piątkowy wieczór we własnej hali z Legią Warszawa w zaległym meczu II ligi, czym przerwali passę trzech zwycięstw z rzędu.
Początek spotkania nie zapowiadał kłopotów jeleniogórskiego zespołu - wręcz przeciwnie, podopieczni Andrzeja Radziwanowskiego I kwartę rozegrali po mistrzowsku notując w niej wynik 21-13! Niestety, jak się później okazało była to jedyna wygrana ćwiartka przez jeleniogórzan...
W II kwarcie legioniści otrząsnęli się z letargu i coraz lepiej zaczęli sobie radzić na parkiecie w hali przy ulicy Sudeckiej. Ich poczynania były na tyle śmiałe, że ta część gry zakończyła się ich zwycięstwem 16-13, a decydujące o tym fakcie 3 punkty zdobył Wojciech Malewski w ostatnich sekundach gry.
Jeśli chodzi o poczynania gospodarzy to po przerwie było jeszcze gorzej niż w II kwarcie. Po kilku minutach gry Legia objęła prowadzenie, które poza dwoma - trzema krótkimi momentami utrzymała do końca spotkania. Ale czy mogło być inaczej skoro pierwsze punkty w II połowie jeleniogórzanie zdobyli dopiero na 4,25 minuty przed końcem III kwarty, po celnym rzucie Krzysztofa Samca! Właśnie Samiec dał sygnał do małej pobudki po chwili zdobywając kolejne 2 oczka. Później "trójkę" zaliczył Piotr Kozyra co pozwoliło podopiecznym Andrzeja Radziwanowskiego doprowadzić do remisu 52-52.
Ostatnia kwarta okazała się najgorsza w wykonaniu naszego zespołu. Koszykarze z Jeleniej Góry przegrali ją 14-22, a całe spotkanie 66-74. Wynik ten był konsekwencją braku pomysłu na rozegranie skutecznych ataków i oparciu gry na próbach rzutów za trzy punkty. Kilka z nich było udanych jednak większość nie znalazła drogi do kosza. Inna kwestia to brak wsparcia dla Piotra Kozyry, który starał się jak mógł, zdobył 28 punktów, jednak nie był w stanie sam wygrać tego meczu.
Bardzo zadowoleni po meczu byli legioniści, którzy od listopada nie zwyciężyli w obcej hali. Jutro zespół ze stolicy zagra kolejne spotkanie na Dolnym Śląsku, tym razem we Wrocławiu z rezerwami Śląska. Sudety natomiast zagrają w niedzielę w... Warszawie, z drugim stołecznym zespołem - Polonią, a konkretnie z jej rezerwami.

Punkty dla Sudetów: Piotr Kozyra - 28, Krzysztof Samiec - 16, Grzegorz Rachmiel - 6, Wojciech Gniadzik - 5, Sławomir Dźwilewski - 4, Roman Czopik - 3, Bartłomiej Kiciński - 2, Przemysław Olszewski - 2.

2006-02-11 00:29