Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

bezchmurnie

18.5°C 1022 hPa 71%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Usługi:
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-06-23)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7554
euro euro 1 EUR 4.2842
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6371
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9646
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.177
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Inwestycje i rozwój Cieplic

Prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski spotkał się ze Stowarzyszeniem Miłośników Cieplic w Hotelu Caspar na Placu Piastowskim. W spotkaniu wziął udział również Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Jerzy Łużniak. Ciepliczanie przepytywali przedstawicieli władz miasta i województwa na temat możliwości rozwoju Cieplic.

Największą ciekawość budzą inwestycje realizowane w ramach dofinansowania ze środków europejskich oraz wybory do Rady dzielnicy Cieplice.

Projekty złożone przez Miasto Jelenia Góra do Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2007 - 2013, dotyczące Cieplic, które zakwalifikowano do dofinansowania to "Zespół pocysterski w Jeleniej Górze - Cieplicach", "Uatrakcyjnienie turystyczne Uzdrowiska Cieplice poprzez rewitalizację parków zdrojowych - etap I" oraz "Monitoring rejonów turystycznych miasta Jelenia Góra".

Inwestycje te mają na celu podwyższenie atrakcyjności Cieplic dla turystów, kuracjuszy oraz mieszkańców i podwyższenie bezpieczeństwa w mieście. Wzbogaci się baza kulturalna Cieplic. Pobudzony zostanie również rozwój usług oraz dziedzin gospodarki połączonych z kulturą, turystyką i działalnością uzdrowiskową.

W ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego rozbudowie i modernizacji poddany zostanie zabytkowy XIX wieczny Teatr Zdrojowy. Wkład Miasta Jelenia Góra do tej inwestycji wyniesie ponad 4 000 000 PLN. Prace renowacyjne zostały już rozpoczęte.

Inwestycją najbardziej oczekiwaną są Termy Cieplickie Dolnośląskie Centrum Rekreacji Wodnej. Pozwolenie na budowę tego obiektu zostanie wydane w ciągu najbliższych tygodni, wtedy projekt zostanie złożony do Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Promocja Uzdrowiska Cieplice wpisana jest w projekt "Uzdrowiskowy Dolny Śląsk". Dziesięć gmin uzdrowiskowych (Miasto Kudowa Zdrój, Miasto Świeradów Zdrój, Miasto Polanica Zdrój, Miasto i Gmina Lądek Zdrój, Miastem i Gminą Niemcza, Miasto Duszniki Zdrój, Miasto Szczawno Zdrój, Gmina Bystrzyca Kłodzka, Miasto Jedlina Zdrój i Miasto Jelenia Góra) podpisało porozumienie, którego celem jest wspólna kampania promocyjna na rynku krajowym i międzynarodowym turystyki uzdrowiskowej. Liderem projektu jest Jelenia Góra. Planuje się złożenie projektu w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w styczniu 2010 roku.

Planowane łączne nakłady inwestycyjne na realizację zadań w obszarze Cieplic to 101 041 200 zł, w tym dofinansowanie wyniesie 54 461 300 zł.

Kwestią podnoszoną przez członków Stowarzyszenia Miłośników Cieplic były wybory do Rady Cieplic. Wstępnie ustalono, że możliwe byłoby ich przeprowadzenie razem z wyborami samorządowymi, jesienią 2010 roku. Ciepliczanie wskazywali na brak miejsc pracy w ich dzielnicy. W tej sprawie Prezydent Obrębalski i Wicemarszałek Łużniak byli zgodni, że inwestycje przyniosą ze sobą wzrost zapotrzebowania na wykwalifikowane kadry, a mieszkańcy Cieplic znajdą zatrudnienie w dziedzinach turystyki, kultury i usług.

UM JG

Podziel się z innymi:

2009-11-23 17:50

Przybornik
Najczęściej czytane

› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ... czas 2026-06-18
komentarze komentarze: 12


› Słowa, które ranią. Międzyna... czas 2026-06-19
komentarze komentarze: 8


› Wyniki i tabela po 30. ... czas 2026-06-13
komentarze komentarze: 18


› Jelenia Góra: dzieci uczył... czas 2026-06-14
komentarze komentarze: 5


› Szklarska Poręba: dotacje... czas 2026-06-15
komentarze komentarze: 9