89.67

84.77

17.14

13.50

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-07 o godzinie 11:00.

Vive Kielce lepsze od Jelfy

Powoli dramatyczna staje się sytuacja piłkarek Jelfy Jelenia Góra, które przegrały kolejny mecz i mają coraz gorszą pozycję wyjściową przed decydującą batalią o utrzymanie. Tym razem witaminki nie sprostały zespołowi Vive Kielce ulegając mu 28-33.

Spotkanie w hali przy ulicy Złotniczej rozpoczęło się o dosyć nietypowej porze, za jaką niewątpliwie można uznać godzinę 10:30 rano. Nagrodą dla kibiców za wczesną pobudkę był darmowy wstęp i fani nie zawiedli zjawiając się na meczu w sile blisko 400 osób. Niestety, już od pierwszych minut nie mieli oni zbyt wesołych min gdyż kielczanki szybko objęły prowadzenie po rzutach Katarzyny Echolc i Izabeli Dudy, a frustrację dopełnił zmarnowany rzut karny przez Martę Gęgę. Kolejne minuty nie przyniosły zmiany obrazu gry i w 12 minucie na tablicy straszył zatrważający wynik 3-9 na korzyść Vive.
Serię trafień kielczanek przerwała Iza Rózga, a chwilę później Duda zmarnowała karnego dla Vive co na krótko podłamało przyjezdne. Wykorzystały to jeleniogórzanki, które po golach Mireli Kaczyńskiej, Ani Dyby (powrót po długiej kontuzji) i Eweliny Przygodzkiej doprowadziły do stanu 7-9. Duża w tym zasługa Beaty Kowalczyk, która w ostatnich 10 minutach I połowy broniła jak w transie nawet w sytuacjach sam na sam. To głównie dzięki jej znakomitej grze Jelfa doprowadziła w końcówce do remisu, wcześniej przez krótki okres nawet prowadząc.
Początek II części gry to wymiana ciosów, jednak po 10 minutach kielczanki zaczęły odjeżdżać naszym zawodniczkom. Prym na boisku wiodła Iza Duda (14 bramek w meczu), która znakomicie finalizowała błyskawiczne kontry zespołu Ewy Kruk. Podopieczne Adama Fedorowicza (debiut przed jeleniogórską publicznością) gasły w oczach wyraźnie ustępując znacznie lepiej wytrzymującym kondycyjnie spotkanie kielczankom, które ostatecznie wygrały spotkanie 33-28.
Kiepsko wypadł debiut nowego szkoleniowca przed własną publikę, ale nie sposób go winić za porażki jeleniogórskiego teamu skoro przejął drużynę niespełna dwa tygodnie temu. Szanse na utrzymanie topnieją ale ciągle zachowanie ligowego statusu przez Jelfę jest możliwe. Dzisiaj wysoko przegrał swój mecz Start Elbląg, który jak się okazuje pomimo niezłych recenzji nadal nie może zacząć wygrywać. Powoli jasnym się staje, że walka o utrzymanie rozegra się właśnie pomiędzy zespołem z Jeleniej Góry a elblążankami. Kto z niej wyjdzie zwycięsko? Wierzymy, że Jelfa!

Gole dla Jelfy: Mirela Kaczyńska - 8, Ewelina Przygodzka - 7, Marta Oreszczuk - 5, Dorota Czekaj - 2, Izabela Rózga - 2, Marta Gęga - 1, Anita Augustyniak - 1 Joanna Bogusławska - 1, Anna Dyba - 1.

2006-02-04 19:39