170.88

96.14

12.59

7.61

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-05 o godzinie 14:00.

Dziewczyny z KPR-u nareszcie wygrywają!

Aż osiem ligowych kolejek musiały czekać na pierwsze ligowe zwycięstwo piłkarki ręczne Klubu Piłki Ręcznej Jelenia Góra. Nasz zespół po bardzo dobrej grze w drugiej połowie spotkania pokonał prowadzone przez doskonale znanego w Jeleniej Górze trenera Romana Jezierskiego KSS Kielce 36:27.

Pojedynek KPR – u z KKS – em było spotkaniem o cztery punkty, gdyż przed nim oba zespoły w tym sezonie nie zdobyły jeszcze punktu. Zwycięzca poza pierwszą zdobyczą punktową w rozgrywkach zyskiwał szansę na oderwanie się od ligowego dna. W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany zaś na tablicy wyników wielokrotnie widniał remis. Jeleniogórzanki w tym okresie miały duże problemy z pokonaniem bramkarki gości, bardzo doświadczonej Małgorzaty Kawki. Dodatkowo nasz zespół grał dość nerwowo, popełniając dużą liczbę błędów i oddając wiele niecelnych rzutów. W 25 minucie goście prowadzili nawet 14:12, jednak końcówka należała do KPR i ostatecznie po 30 minutach zespoły schodziły do szatni przy remisie po 15. Wyrównana walka w tym meczu trwała do 39 minuty kiedy to KPR prowadził tylko 20:19. Od tego momentu na parkiecie panowała już niepodzielnie jedna drużyna, a były nią jeleniogórzanki. Nasz zespół wyraźnie poprawił grę w defensywie, zaś kielczanki seriami popełniały proste błędy co w konsekwencji sprawiło iż jeleniogórzanki w szybkim tempie odskoczyły i w 47 minucie po golu z rzutu karnego Sabiny Kobzar prowadziły już 29:21. Dodajmy że dobrą partię w bramce rozgrywała w tym okresie nominalnie trzecia bramkarka KPR Martyna Kozłowska. W końcówce gospodynie kontrolowały przebieg rywalizacji utrzymując bezpieczny dystans do rywalek. Wynik gry na 36:27 ustaliła na niespełna dwie minuty przed końcem gry Marta Dąbrowska i po końcowej syrenie nasze dziewczyny mogły się cieszyć z pierwszej wygranej w ekstraklasie w tym sezonie. Miejmy nadzieję że dzięki tej wygranej piłkarki KPR przełamią się i w dalszej części sezonu skutecznie będą walczyć o ligowe utrzymanie.

KPR Jelenia Góra – KSS Kielce 36:27 (15:15)
KPR: Szalek, Baranowska, Kozłowska, Kobzar 11, Załoga 8, Dąbrowska 6, Odrowska 5, Kocela 4, Buklarewicz 2, Rykaczewska, Stanisławiszyn.

2009-11-07 18:50