Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

bezchmurnie

19.61°C 1022 hPa 58%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Usługi:
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-06-23)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7554
euro euro 1 EUR 4.2842
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6371
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9646
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.177
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

List otwarty Marcina Zawiły i Jerzego Pokoja w sprawie obwodnicy

List otwarty

Od wielu już lat Mieszkańcy Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości oraz kolejne władze samorządowe Miasta zabiegały o budowę obwodnicy południowej, pozwalającej na rozładowanie korków samochodowych, które coraz bardziej blokują przejazd przez centrum.
Koncepcja jej przebiegu powstała przed wielu laty, kiedy Miastem kierował przedstawiciel SLD - Prezydent Józef Kusiak. Wielki koszt całego przedsięwzięcia spowodował, że jego realizację powszechnie wiązano z uruchomieniem programów Unii Europejskiej. Cała Rada Miasta i wszystkie ugrupowana polityczne w tym czasie wsparły tą ideę. Obecni posłowie ubiegający się o poparcie Mieszkańców Ziemi Jeleniogórskiej deklarowali w czasie kampanii wyborczej poparcie dla tego projektu.
Po ostatnich wyborach budowa obwodnicy Miasta została zakwalifikowana do realizacji z funduszy UE jako projekt strategiczny. Na Dolnym Śląsku status taki otrzymała tylko obwodnica Wrocławia, co pozwoliło na pominięcie trudnego i czasochłonnego procesu konkursowego.
Po zatwierdzeniu dokumentacji technicznej, do rozpoczęcia robót pozostało zapewnienie finansowania wkładu własnego Miasta. Na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta przedstawiono radnym projekt uchwały umożliwiającej zaciągnięcie koniecznego kredytu. Niestety w tym momencie nastąpiła zupełnie niezrozumiała zmiana stanowiska części radnych. Radni PiS, SLD i Dolny Śląsk XXI głosując przeciw lub wstrzymując się od głosu, zablokowali uchwałę kredytową i tym samym realizację, wcześniej im znanego i akceptowanego projektu.
W tej kryzysowej sytuacji proszę i apeluję do Państwa posłów o włączenie się w negocjacje mające na celu przerwanie szkodliwych dla naszego Miasta działań części radnych.
Wierzę, że nasza wspólna aktywność w obronie inwestycji, której realizację obiecywaliśmy wyborcom, doprowadzi do przełamania impasu w Radzie Miasta Jeleniej Góry a troska o dobro wspólne weźmie górę nad nieodpowiedzialną grą polityczną.
Bierności w tej sprawie mieszkańcy Miasta nigdy nam nie wybaczą.


Z poważaniem
Poseł na Sejm RP
Marcin Zawiła
Przewodniczący Sejmiku
Województwa Dolnośląskiego
Jerzy Pokój

Podziel się z innymi:

2009-10-22 17:32

Przybornik
Najczęściej czytane

› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ... czas 2026-06-18
komentarze komentarze: 12


› Słowa, które ranią. Międzyna... czas 2026-06-19
komentarze komentarze: 8


› Wyniki i tabela po 30. ... czas 2026-06-13
komentarze komentarze: 18


› Jelenia Góra: dzieci uczył... czas 2026-06-14
komentarze komentarze: 5


› Szklarska Poręba: dotacje... czas 2026-06-15
komentarze komentarze: 9