NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
zachmurzenie umiarkowane
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
- turysta:
› Śmigłowce i 200 strażaków w akcji. Ćwiczenia S.A.F.E...
2026.06.23 14:51
- Sebek:
› Pomarańczowe ostrzeżenie dla Jeleniej Góry: silne bu...
2026.06.23 14:27
- renek:
› Festyn dla rodzin zastępczych i dzieci w Siedlisku P...
2026.06.23 13:38
- turystabol:
› Prace konserwacyjne w gardzieli Wodospadu Kamieńczyk...
2026.06.23 13:22
- Krzysiek:
› Prace konserwacyjne w gardzieli Wodospadu Kamieńczyk...
2026.06.23 12:40
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.7554 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2842 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.6371 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.9646 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.177 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Bilans czerwcowego weekendu
W związku z długim weekendem od 10 do 15 czerwca 2009 roku policja jeleniogórska prowadziła działania prewencyjne, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską.Celem tych działań było zminimalizowanie skutków i ograniczenie ilości zdarzeń drogowych. Policjanci zarówno Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, jak również pionów prewencji szczególnym nadzorem objęli drogę krajową numer 3 w kierunku Szklarskiej Poręby, drogę w kierunku Karpacza, a także inne drogi na terenie powiatu jeleniogórskiego.
Zadania policjantów w tych dniach koncentrowały się na eliminowaniu z ruchu nietrzeźwych kierujących, policjanci sprawdzali czy kierowcy posiadają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów oraz wyposażenia oraz reagowali na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia.
Od 10 do 14 czerwca 2009 roku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 20 nietrzeźwych kierujących pojazdami, w tym 1 , który spowodował wypadek drogowy. Na naszych drogach doszło do 20 kolizji i 3 wypadków.
Do pierwszego poważniejszego zdarzenia drogowego doszło 12 czerwca 2009 roku około godziny 12.00 na skrzyżowaniu ulic Karola Miarki i Sobieskiego.
53-letni kierujący samochodem marki Audi wykonując manewr skrętu w ulicę Karola Miarki najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującej pojazdem marki Fiat, w wyniku czego doszło do zderzenia. Kierująca fiatem została przewieziona do szpitala. Uczestniczy zdarzenia trzeźwi. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności wypadku.
Do drugiego wypadku drogowego doszło 13 czerwca 2009 roku około godziny 10.45 na ulicy Wolności w Jeleniej Górze.
26-letni kierujący fordem mondeo nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego najechał na tył skody fabii, która to z kolei uderzyła w poprzedzający ją samochód opel corsa. Pasażerka skody, 56-letnia jeleniogórzanka trafiła do szpitala. Policja wyjaśnia przyczyny tego zdarzenia.
14 czerwca 2009 roku około godziny 17.50 w Jeleniej Górze na ulicy Karkonoskiej doszło do kolejnego wypadku.
34-letni kierujący samochodem marki Ford Mondeo, nietrzeźwy (blisko 2 promile alkoholu w organizmie) podczas wyprzedzania potrącił prawidłowo idącego 31-letniego pieszego. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Sprawca zatrzymany został w policyjnym areszcie. Odpowie za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości za co grozić mu może nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.
12 czerwca 2009 roku około godziny 14.30 w Jeleniej Górze na ulicy Wiejskiej doszło do kolizji. Kierujący samochodem marki Ford Eskort, 24-letni jeleniogórzanin najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze wpadł w poślizg i na łuku drogi zderzył się z kierującym Mercedesem Sprinterem. Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń. Sprawca ukarany mandatem i 6 punktami karnymi.
Tego samego dnia około dwóch godzin później w Dziwiszowie , 26-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego jadąc mazdą na łuku drogi, najprawdopodobniej , nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze wpadł w poślizg i zderzył się z kierującym samochodem marki Chrysler Vojager. Uczestnicy zdarzenia na szczęście odnieśli tylko ogólne potłuczenia, odmówili skorzystania z pomocy medycznej. Sprawca został ukarany mandatem oraz 6 punktami karnymi.
14 czerwca 2009 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na krajowej 30 w Siedlęcinie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Mercedesem Vito, mieszkańca województwa wielkopolskiego, który za brawurową jazdę i lekceważenie przepisów ruchu drogowego został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł oraz 17 punktami karnymi. Kierujący wyprzedzał na podwójnej ciągłej, nie stosował się do znaków, nie reagował na polecenia policjantów , a przede wszystkim stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
KMP JG
Podziel się z innymi:
2009-06-15 16:40
› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ...
2026-06-18
komentarze: 10
› Słowa, które ranią. Międzyna...
2026-06-19
komentarze: 8
› Wyniki i tabela po 30. ...
2026-06-13
komentarze: 18
› Jelenia Góra: dzieci uczył...
2026-06-14
komentarze: 5
› Szklarska Poręba: dotacje...
2026-06-15
komentarze: 9







MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol