116.28

84.85

5.66

3.62

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-18 o godzinie 13:00.

Polonia wygrywa przy Złotniczej

Zasłużonym zwycięstwem gości 2-0 zakończył się dzisiejszy pojedynek Karkonoszy Jelenia Góra z Polonią Trzebnica, który rozegrano na stadionie przy ulicy Złotniczej. Podopieczni Ireneusza Mamrota grając pomysłowy i przede wszystkim skuteczny futbol, udowodnili iż zasłużenie nadano im miano rewelacji rundy wiosennej.
Zgromadzeni na trybunach kibice z zaskoczeniem zaobserwowali, iż miejsce w bramce Karkonoszy zajął Artur Hałka, który na początku roku został wypożyczony przez klub ze Złotniczej do Chojnika Jelenia Góra. Jak się okazało w konfrontacji z Pumą kontuzji barku doznał Tomasz Ciepiela, a perypetie zdrowotne Michała Dubiela są powszechnie znane i Karkonosze zostały bez golkipera. W związku z zaistniałą sytuacją w trybie ekspresowym potwierdzono do gry Hałkę i mógł on po raz drugi w swojej karierze wystąpić w meczu IV-ligowym.
Nie zagrał źle, trudno go obwiniać o puszczone gole. Pierwszego wpuścił w 21-ej minucie gdy po sprytnie rozegranym rzucie rożnym Bobik wrzucił piłkę na piąty metr, a tam najwyżej do niej wyskoczył Szymon Jaskułowski, który strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik meczu. Wcześniej żadna z ekip nie miała okazji do objęcia prowadzenia, ale warto zaznaczyć, iż to goście od pierwszej minuty zdominowali wydarzenia na boisku i gra toczyła się głównie na połowie Karkonoszy. Po zdobyciu gola obraz gry nie uległ zmianie, trzebniczanie opanowali środek pola, dużo grali z pierwszej piłki i dążyli do zdobycia gola. Sztuki tej udało im się dokonać w 35-ej minucie, a katem jeleniogórzan znów był Jaskułowski. Tym razem ten szybki i przebojowy zawodnik uderzył nie do obrony z 16 metrów i Hałce nie pozostało nic innego jak wyjąć piłkę z sieci. Wynikiem 2-0 zakończyła się pierwsza połowa.
Po przerwie gra się wyrównała, można nawet powiedzieć, iż częściej toczyła się na połowie przyjezdnych, ale nie miało to przełożenia na sytuacje bramkowe, których było jak na lekarstwo, a nieliczne stworzone ciężko określić jako stuprocentowe. Piłkarze Polonii w drugiej połowie również nie grzeszyli inwencją i tylko raz zakotłowało się pod bramką Hałki, jednak niebezpieczeństwo zażegnał Wojciech Bijan wybijając piłkę z linii bramkowej.
Zadowolenia po meczu nie krył trener Polonii Ireneusz Mamrot, któremu po raz pierwszy w karierze trenerskiej udało się pokonać biało-niebieskich. W ubiegłym sezonie prowadzony przez niego Wulkan Wrocław szczęśliwie zremisował przy Złotniczej 1-1, a w rewanżu na stadionie Polaru Karkonosze wygrały 1-0 po golu Mateusza Durlaka. Teraz ambitny młody trener zgarnął całą pulę.

KARKONOSZE JG – POLONIA TRZEBNICA 0-2 (0-2)

Bramki: 0-1 Jaskułowski 21’, 0-2 Jaskułowski 35’.
Żółte kartki: Wojtas, Bijan, Kowalski.
Sędziował: Adam Żuk jako główny oraz Dariusz Borodziuk i Marcin Miśkiewicz.
Widzów: 150.

KARKONOSZE: Hałka – Wawrzyniak, Bijan, Siatrak, Kuźniewski, Wojtas, Kurzelewski (57’ Adamczyk), Kotarba (65’ Krupa), Burszta (46’ Zagrodnik), Kowalski, Kogut (77’ Kołodziejczyk).
POLONIA: Siemiątkowski – Kapinos, Pawlak, Mądrzejewski, Bielaszka (56’ Tass), Marcinkowski, Kuszyk (75’ Gryzło), Kołodziej, Jaskułowski (80’ Jankowski), Baś (60’ Woźniak), Bobik.

2009-06-11 19:11