116.28

84.85

5.66

3.62

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-18 o godzinie 13:00.

czas 2024.05.18 14:44

Widmo A-klasy coraz bliższe Lotnikowi...

Z meczu na mecz coraz gorsza staje się sytuacja Lotnika Jeżów Sudecki, który dzisiaj przegrał na własnym stadionie z Bobrzanami Bolesławiec 1-2. Zwycięstwo gości można uznać za zasłużone, gdyż częściej byli przy piłce i stworzyli więcej sytuacji bramkowych niż gospodarze. Nie zmienia to faktu, iż mecz stał na bardzo słabym poziomie, a gospodarze w drugiej połowie nie stworzyli praktycznie żadnej klarownej okazji do zdobycia gola…
Do meczu z jeżowianami bolesławianie przystąpili z kilkoma zawodnikami pierwszego – grającego na co dzień w IV lidze - zespołu, m.in. Kamilem Mielnikiem i Pawłem Rissmannem. Mimo to na boisku trwała wyrównana walka, a jako pierwsi bramkę zdobyli miejscowi. W 27-ej minucie w polu karnym gości sfaulowany został jeden z jeżowian, a rzut karny na gola pewnie zamienił Michał Gołąb. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Lotnika 1-0.
Niestety po przerwie gospodarze wyszli od razu z nastawieniem murowania własnej bramki. Praktycznie cały czas gra toczyła się na połowie miejscowych, jednak Bobrzanie nie grzeszyli pomysłem na rozegranie akcji, która mogłaby przynieść im upragnionego gola. Dopiero w 72-ej minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się jeden z przyjezdnych, a odbitą przez Jarosława Rausa piłkę z dwóch metrów do bramki skierował Krzysztof Lechowski.
Potrzebujący zwycięstwa jak tlenu podopieczni Kazimierza Hamowskiego próbowali ratować wynik spotkania przechodząc do ofensywy. Niestety ich akcje nie przyniosły żadnego zagrożenia pod bramką Bobrzan, a w 83-ej minucie składną kontrę przeprowadzili goście, czego efektem był drugi gol Lechowskiego. Załamani gospodarze nie byli już w stanie odwrócić losów tego pojedynku, który zakończył się zwycięstwem piłkarzy z Bolesławca 2-1.

LOTNIK JS – BOBRZANIE BOLESŁAWIEC 1-2 (1-0)

Bramki: 1-0 Gołąb 27’, 1-1 Lechowski 72’, 1-2 Lechowski 83’.
Żółte kartki: Gołąb oraz Klimas.
Widzów: 50.

LOTNIK: Raus – Kowiel (75’ Zieliński), Zwierzyński, Gołąb, Winiarski, K. Hamowski, Kochan, Gałuszka ( 70’ P. Hamowski), Turczyk, Romaniak, Bojanowski.
BOBRZANIE: Walski – Pietrzak, Markowski, Łojewski, Janicki (46’ Derewiński), Lechowski, Klimas, Mielnik (75’ Nowicki), Rydzak, Rissmann, Dymek (46’ Góralewski).

2009-05-13 23:37