228.27

88.53

15.35

8.40

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-29 o godzinie 10:00.

VII kolejka Jeleniogórskiej Ligi Koszykówki

Dzisiaj po przerwie świąteczno-noworocznej swoje rozgrywki wznowiła Jeleniogórska Liga Koszykówki MOS-u. Jej VII kolejka obfitowała w dobre i trzymające w napięciu do końca mecze.
Jako pierwsi na parkiecie pojawili się koszykarze Aresztu Śledczego i Seniorów Bolesławiec. Po zaciętym spotkaniu górą byli zawodnicy AŚ wygrywając 71-55. Przez trzy kwarty bolesławianie dzielnie dotrzymywali kroku jeleniogórzanom, jednak ostatnia kwarta to popis AŚ czego efektem ważne zwycięstwo. W ekipie zwycięzców po raz kolejny najlepiej punktował Łukasz Niesobski - 16 punktów, a dla rywali Artur Kubicz - 22 punkty.
Po dłuższej nieobecności na parkiecie znów pojawili się koszykarze Kry-Cha Bus, którzy rozegrali dzisiaj dwa mecze - jeden zaległy - z Jyskiem i Kolegium Karkonoskim. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwami autobusiarzy, którzy nadal są niepokonani w lidze i udowadniają, że "stare lisy" ciągle umieją grać w kosza :-).
Mecz z Jyskiem śmiało można nazwać spacerkiem (wgrana Kry-Cha Bus 78-39), natomiast z Kolegiu Karkonoskim wygrana K-CB nie przyszła już tak łatwo, nie mniej jednak po ostatniej syrenie obie ekipy dzieliło 20 punktów. W obydwu meczach dla K-CB najlepiej punktowali Roman Czopik i Maciej Miłoń. Warto podkreślić, że był to dobry weekend dla drużyn Wojciech Chadżego - koszykarze wygrali dwa mecze, a piłkarze zwyciężyli w prestiżowym turnieju noworocznym we Wrocławiu!
W ostanim meczu Salon Orange Tesco pokonał Cieśla Squad 64-53 i było to chyba najbardziej zacięte spotkanie wieczoru. Najlepiej dla Orange punktował Walaszek 19 punktów, a dla CS Maciej Ciesielski 20 punktów. Warto też wspomnieć, że Orange byli osłabieni brakiem swojego najskuteczniejszego zawodnika - Jacka Ziobro.
Liderem tabeli po VII kolejce jest Areszt Śledczy przed Orange i Kry-Cha Bus.