84.15

4.75

2.60

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-18 o godzinie 15:00.

Sudety zostają w I lidze!

Trzy mecze wystarczyły koszykarzom Sudetów Jelenia Góra do zakończenia rywalizacji w fazie play – out z Resovią Rzeszów. Po dwóch wygranych w Jeleniej Górze, w trzecim pojedynku rozegranym w Rzeszowie nasi zawodnicy zwyciężyli, w bardzo dramatycznych okolicznościach 80:79 i tym tym samym zapewnili sobie utrzymanie w I lidze. Spotkanie w Rzeszowie do przerwy przebiegało pod dyktando Sudetów. Po pierwszej kwarcie jeleniogórzanie wygrywali 24:16, zaś po 20 minutach gry ich przewaga wynosiła już 16 punktów 46:30. Znakomitą partię w tym okresie rozgrywał zwłaszcza Rafał Niesobski zdobywając w I i II kwarcie 23 punkty, czyli cały swój dorobek w tym meczu. Gdy w 26 minucie nasz zespół prowadził 59:39, wydawało się że jest już po zawodach. Niestety od tego momentu gospodarze ruszyli do odrabiania strat głównie dzięki rzutom za trzy punkty, często oddawanymi z niesamowitych pozycji oraz akcjom 2+1. Duży wpływ na odwrócenie sytuacji na parkiecie miało też gospodarskie sędziowania arbitrów, którzy wielokrotnie puszczali ewidentne faule gospodarzy, którzy dzięki temu uniemożliwiali jeleniogórskim koszykarzom zdobywanie kolejnych punktów. Po 30 minutach przewaga gości zmalała do 14 „oczek” 66:52. W ostatniej odsłonie dramat Sudetów nadal trwał, gospodarze nie tylko odrobili straty ale w 38 minucie wyszli nawet na pięciopunktowe prowadzenie 79:74. Końcówka należała jednak do Sudetów. Do stanu 79:76 doprowadził Grzegorz Kruk. W następnej akcji, po udanym wybronieniu ataku Resovii Artur Grygiel będąc sam na sam z koszem spudłował, jednak za chwilę faulowany trafia dwa rzuty wolne i Sudety przegrywają już tylko 78:79. Za chwilę gracz Resovii po faulu Tomasza Wojdyły nie wykorzystuje dwóch osobistych i ostatnie słowo należy do jeleniogórzan. W ostatniej akcji meczu rzut R. Niesobskiego nie znajduje drogi do kosza, jednak piłka odbita od obręczy trafia do rąk Jakuba Czecha, który na dwie sekundy przed końcem gry zdobywa zwycięskiego kosza dla Sudetów.

Resovia Rzeszów – Sudety Jelenia Góra 79:80 (16:24, 14:22, 22:20, 27:14)
Sudety: R. Niesobski 23, Czech 14, Samiec 12, Matczak 10, Wojdyła 9, Kruk 6, Grygiel 2, Wilusz 2, Ł. Niesobski 2.

2009-03-28 19:48