19.29

61.26

6.58

4.62

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-19 o godzinie 01:00.

Znakomity mecz Marzeny Kowalczyk

Udanie rozpoczęły walkę o awans do I ligi centralnej zawodniczki Finepharmu Karkonoszy Jelenia Góra. W pierwszym meczu turnieju półfinałowego rozgrywanego w Lublinie nasz zespół pokonał AZS Rzeszów 63:55. Karkonosze przystąpiły do meczu z rzeszowiankami wzmocnione dwiema koszykarkami Finapharmu AZS KK Agnieszki Kret i Joanny Kędzi. Nie one były jednak bohaterkami spotkania ale zdobywczyni aż 34 punktów dla jeleniogórzanek Marzena Kowalczyk. Nasza zawodniczka m.in. aż sześciokrotnie trafiła za trzy punkty. Jej koleżanki również stanęły na wysokości zadania i dużym atutem Karkonoszy w starciu z AZS była zespołowość Pierwszą kwarta pojedynku była bardzo wyrównana i zakończyła się wygraną naszej drużyny 15:13. Druga już zdecydowanie przebiegała pod dyktando jeleniogórzanek, które dzięki skutecznej grze szybkim wygrały ją 20:13. Gdy na początku trzeciej odsłony przewaga Karkonoszy wzrosła powyżej dziesięciu punktów podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego zbyt szybko uwierzyły że mecz jest juz pod ich kontrolą. Jeleniogórzanki w krótkim czasie straciły kilka piłek i rzeszowianki złapały wiatr w żagle i odrobiły straty, a nawet w ostatniej odsłonie wyszły na prowadzenie. Na szczęście od polowy czwartej kwarty inicjatywa ponownie przeszła w ręce jeleniogórzanek, które dzięki agresywnej obronie wybiły z uderzenia ekipę w Rzeszowa i przesądziły losy meczu na swoją korzyść.

Finepharm Karkonosze Jelenia Góra – AZS Rzeszów 63:55 (15:13, 20:13, 10:18, 18:11)
Karkonosze: Kowalczyk 34, Kędzia 13, Balsam 4, Iwanowicz 4, Balsam 4, Kret 3, Krawczyszyn – Samiec 1, Pawlukiewicz.

2009-03-27 20:07