Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

18.30

ug/m3

O3

48.30

ug/m3

PM10

13.40

ug/m3

PM2.5

7.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-06-30 o godzinie 22:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

umiarkowane opady deszczu

14.52°C 1014 hPa 95%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2025-08-01)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7536
euro euro 1 EUR 4.2813
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.5937
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9398
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1744
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Kamizelki odblaskowe dla rowerzystów

27 marca 2009 roku o godzinie 12.00 w hotelu "Caspar" w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności rowerzystów.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele policji, jeleniogórskiej straży miejskiej, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze oraz przedstawiciele Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko-Narciarskiego z prezesem Zbigniewem Leszkiem na czele.
W celu poprawy bezpieczeństwa cyklistów na drodze, zwłaszcza o zmroku ustalono, że będą oni jeździć w kamizelkach odblaskowych ufundowanych przez WORD i KTKN.
Kamizelki takie otrzymali przedstawiciele policji i straży miejskiej. Będą one wręczane przez policjantów jeleniogórskiej drogówki podczas działań prewencyjnych prowadzonych w regionie jeleniogórskim. Jednym z działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów jest akcja pn: "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", która prowadzona jest w Jeleniej Górze i na terenie całego powiatu jeleniogórskiego dzisiaj od godziny 6.00 do 22.00.
Jeleniogórska policja zachęca wszystkich pieszych, cyklistów, motorowerzystów do noszenia elementów odblaskowych, zwłaszcza w porze wieczorowo-nocnej. Stosowanie tych elementów niewątpliwie zwiększa ich bezpieczeństwo. Poprawia ich widoczność z większej odległości, co pozwala na bezpieczne wykonanie manewrów , takich jak wyprzedzanie i wymijanie przez inny pojazd.

KMP JG

Podziel się z innymi:

2009-03-27 18:08

Przybornik
Najczęściej czytane

› Marek Siatrak rezygnuje... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 4


› Spotkanie z ekspertem d... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0


› Jechał na zakazie, wbre... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0


› Zatrzymali mężczyznę podejr... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0


› Senior z Jeleniej Góry ofi... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0