17.88

62.29

7.89

5.85

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-19 o godzinie 04:00.

Kiepskie pożegnanie koszykarek Finepharmu AZS KK

W fatalnym stylu pożegnały się z jeleniogórskimi kibicami koszykarki Finepharmu AZS KK Jelenia Góra. W ostatnim meczu w tym sezonie na własnym parkiecie podopieczne trenera Miodraga Gajicia po bardzo słabej grze zwłaszcza w drugiej i trzeciej kwarcie uległy MUKS Poznań 71:92.

Spotkanie Finepharmu z MUKS – em rozpoczęło się bardzo dobrze dla naszego zespołu. Jeleniogórzanki grając zespołowo i z polotem w prowadziły już 7:0, a w 8 minucie ich przewaga wynosiła już dziesięć oczek 23:13. Bardzo dobrą partie w tym okresie rozgrywała Magdalena Skorek i głównie dzięki niej pierwsze dziesięć minut zmagań gospodynie wygrały 23:17. W drugiej kwarcie obraz gry uległ zdecydowanej zmianie. Początkiem nieszczęść naszej drużyny były zupełnie niezrozumiałe i chaotyczne zmiany jakich dokonał trener M. Gajic. Jeleniogórski szkoleniowiec ściągnął z parkietu niemal wszystkie zawodniczki z podstawowego składu, dokonując w krótkim czasie wielu rotacji zestawienia co sprawiło że w szeregach Finepharmu zapanował zupełny chaos. Gospodynie zaczęły seryjnie tracić piłki dzięki czemu goście w większości po szybkich atakach seryjnie zdobywali łatwe punkty wygrywając tą część gry aż 10:26. Poznanianki, w szeregach których prym wiodły Aleksandra Semmler i Malijka Djenebou Sissoko dodatkowo zdominowały walkę pod tablicami. Do przerwy goście prowadzili 43:33. W trzeciej kwarcie nadal trwał dramat Finepharmu. Jeleniogórzanki sprawiały wrażenie boksera po ciężkim nokaucie, całkowicie oddając pole rozpędzonym gościom. Trzecie dziesięć minut gry gospodynie przegrały właściwie bez walki 13:31 i ten wynik właściwie mógłby służyć za cały, smutny komentarz do poczynań na parkiecie naszego zespołu w tej części spotkania. Na początku ostatniej odsłony przewaga gości wynosiła już 29 punktów 75:46. Potem jednak na parkiecie w barwach MUKS – u pojawiły się zawodniczki rezerwowe, zaś nasz zespół grając przez większość czasu gry w podstawowym zestawieniu zdołał nieco odrobić starty lecz i tak nie zatarło to kiepskiego wrażenia jaki pozostawił ten mecz na garstce widzów, która zdecydowała się przybyć do hali przy ul. Sudeckiej. Dodajmy że część z nich po trzeciej kwarcie po prostu wyszła.

Finepharm AZS KK Jelenia Góra – MUKS Poznań 71:92 (23:17, 10:26, 13:31, 25:18)
Finepeharm AZS KK: Skorek 22, Górzyńska – Szymczak 19, Okorie 13, Reese 8, Merideth 4, Niewrzawa 4, Arodź 1, Kret, Kędzia, Wójcik.

2009-03-25 21:29