17.88

62.29

7.89

5.85

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-19 o godzinie 04:00.

Koszykarki Finepharmu przełamały niemoc

Bardzo długo wyczekiwane zwycięstwo odniosły walczące w fazie play – out w Polskiej Lidze Koszykówki Kobiet zawodniczki Finepharmu AZS KK Jelenia Góra. Po serii dziesięciu kolejnych porażek ligowych podopieczne trenera Miodraga Gajicia pokonały na wyjeździe najsłabszą drużynę w tabeli PTK Aflofarm Vicard Pabianice 80:73. Poprzednie ligowe zwycięstwo Akademiczki, jeszcze pod wodzą Krzysztofa Szewczyka odniosły dokładnie trzy miesiące temu 21 grudnia, na wyjeździe z... PTK Pabianice. Obecna wygrana ma dla jeleniogórzanek duże znacznie gdyż dzięki niej nasz zespół praktycznie zapewnił sobie przedłużenie ligowego bytu. Pabianiczanki zaś mogą się już przymierzać do gry w niższej klasie rozgrywkowej. Po pierwszej wyrównanej kwarcie zakończonej wygraną gości 17:16 w drugiej głównie dzięki grze najskuteczniejszej zawodniczki meczu, zdobywczyni 27 punktów Magdaleny Skorek jeleniogórzanki triumfowały 27:19. Wywalczona w a ten sposób przewaga pozwoliła im kontrolować wynik po zmianie stron. W ostatniej kwarcie pabianiczanki zdołały wprawdzie zniwelować straty do zaledwie trzech punktów 74:71 jednak nasz zespół nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa i mecz zakończył się wynikiem 80:73 dla gości.

PTK Aflofarm Vicard Pabianice – Finepharm AZS KK Jelenia Góra 73:80 (16:17, 19:27, 19:18, 19:18)
Finepharm AZS: Skorek 27, Szymczak – Górzyńska 18, Merideth 8, Arodź 7, Niewrzawa 7, Reese 6, Kret 5, Okorie 2, Kędzia.