127.82

22.42

17.49

14.74

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-05 o godzinie 08:00.

Kadetki Karkonoszy awansem lepsze od Orla II

W rozegranym awansem kolejnym pojedynku w lidze makroregionalnej kadetki Finepharmu Karkonoszy I Jelenia Góra zdecydowanie pokonały Orła II Polkowice 77:52. Tak wysoką wygraną jeleniogórzanki zapewniły sobie dzięki dobrej grze od 27 minuty kiedy to całkowicie zdominowały wydarzenia na parkiecie. Wcześniej nasz zespól grał nierówno odskakując od rywalek na kilkanaście punktów, by potem tracić większą część przewagi. Dość powiedzieć że w 27 minucie Karkonosze wygrywały tylko 43:37. Potem jednak dysponujące lepszymi warunkami fizycznymi jeleniogórzanki przyśpieszyły grę poprawiły obronę i zdecydowanie przechyliły szlę wygranej na swoja korzyść. - Mój zespół w założeniach miał zagrać obroną kombinowaną, trudną w realizacji jednak broniąc w ten sposób udało nam się odzyskać sporo piłek i doprowadzić przez to do strat zespołu przeciwnego – ocenia grę kadetek Karkonoszy ich trener Tomasz Pawlikowski. Martwiła trochę szybkość reakcji moich zawodniczek ale grały w środku tygodnia bezpośrednio po lekcjach, trudno więc przy tym o pełną koncentrację. Cześć z nich gra jutro w Finale Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w koszykówce we Wrocławiu jako reprezentacja Gimnazjum nr 4. Stąd te częste rotacje w składzie podczas meczu wprowadzające odrobinę chaosu w naszej grze. Brawa dla naszych dziewczyn za walkę bo to czwarta z rzędu wygrana z trudnym przeciwnikiem. Przed nami jeszcze cięższe spotkania z zespołami rywalizującymi z nami o awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

Finepharm Karkonosze I Jelenia Góra – Orzeł II Polkowice 77:52 (24:15, 17:10, 19:20, 17:7)
Karkonosze: Jaworowska 20, Owsiańska 20, Skoczylas 8, Frąckowiak 7, Wójtowicz 7, Fojna 7, Rososińska 6, Aleksandrowicz 4, Borek 2, Kołodziejczyk, Patera, Łopatka.