euro euro 1 EUR 4.2572
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.3052
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9798

Sudety pokazują charakter w Pruszkowie! Grygiel bohaterem!

Kolejne wyjazdowe zwycięstwo odniosły dzisiaj Sudety Jelenia Góra. Podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza wygrali w Pruszkowie z miejscowym Zniczem 74-71, a decydujące punkty dla naszego zespołu zdobył tuż przed końcową syreną Artur Grygiel, rzutem przez całe boisko!

Kluczem do wygranej jeleniogórzan, którzy tym razem bardzo dobrze wytrzymali obciążenia psychiczne w decydujących momentach spotkania była zespołowość i znakomite wywiązywanie się z założeń taktycznych przygotowanych na ten mecz. Sudety zagrały w Pruszkowie bez Grzegorza Kruka i ciężar prowadzenia gry zespołu spoczywał przede wszystkim na barkach Mariusza Matczaka. Nasz zespół był stroną mającą inicjatywę i niemal przez cały mecz prowadził różnicą kilku punktów. Po pierwszej kwarcie Sudety prowadziły 17:10, lecz przed ostatnią kwartą przewaga gości stopniała zaledwie do jednego punktu 56:55. Emocje sięgnęły zenitu gdy w końcówce pogoń gospodarzy doprowadziła do remisu po 71. Znicz miał nawet szansę na wygraną jednak rzut jednego z graczy z Pruszkowa tuż przed końcową syreną nie trafił do naszego kosza. Po tej niecelnej próbie piłkę z tablicy zebrał Jakub Czech podał do Artura Grygiela,a ten rzutem niemal przez cała długość parkietu zdobył punkty na wagę wygranej.

Znicz Pruszków – Sudety Jelenia Góra 71:74 (10:17, 25:24, 20:15, 16:18)
Sudety: Samiec 14, R. Niesobski 14, Wojdyła 11, Grygiel 11, Matczak 10, Czech 10, Skrzypczak 4, Ł. Niesobski

2009-02-25 19:44