405.13

116.41

12.92

7.14

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-21 o godzinie 11:00.

23.73°C 971 hPa 40%

- Orzeł:
Łomnica postraszyła Piasta
czas 2024.05.21 11:34

- Kibic do wyżej:
Wyniki i tabela po 30. kolejce 4. ligi dolnośląskiej...

Pogrom Finepharmu AZS KK w Polkowicach

Nie było niespodzianki w meczu XXII kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet w którym Finepharm AZS KK Jelenia Góra zmierzył się na wyjeździe z typowanym do jednego z medali CCC Polkowice. Spotkanie skończyło się pewnym zwycięstwem gospodyń 97:63. Nasz zespół jedynie do przerwy mógł mieć nadzieję na korzystny wynik rywalizacji. Pierwsze dziesięć minut jeleniogórzanki, głównie dzięki skuteczności Magdaleny Skorek przegrały tylko 24:25, a w 13 minucie po koszu Hollie Merideth nawet prowadziły 29:28. Ostatecznie do przerwy nasz zespól przegrywał tylko 39:45, prezentując nie notowaną od dawna dobrą skuteczność rzutową. Po zmianie stron wszystko potoczyło się już jednak zgodnie z przed meczowymi prognozami. W trzeciej kwarcie polkowiczanki zagrały dużo lepiej zarówno w ataku oraz w obronie i rozbiły jeleniogórzanki aż 32:9. Po 30 minutach CCC prowadził aż 77:48 i jedyną niewiadoma tego spotkania było czy gospodyniom uda się przekroczyć barierę stu punktów. W ostatniej odsłonie trener polkowiczanek Krzysztof Koziorowicz zlitował się nad jeleniogórzankami wprowadzając na parkiet zawodniczki głębokich rezerw i głównie dzięki temu magiczna granica nie została przekroczona. Dodajmy że koszykarki Finepharmu w meczu z CCC popełniły aż 27 strat oraz przegrały walkę o zbiórki aż 17:30, notując zaledwie dwie zbiórki w ataku.

CCC Polkowice – Finepharm AZS KK Jelenia Góra 97:63 (25:24, 20:15, 32:9, 20:15)
Finepharm: Szymczak – Górzyńska 19, Skorek 18, Merideth 10, Arodź 4, Reese 4, Okorie 4, Kret 4, Wójcik, Kędzia.

2009-02-21 20:33