218.71

86.66

14.02

9.86

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-21 o godzinie 21:00.

Wygrana i porażka minikoszykarek Karkonoszy

W Polkowicach odbył się kolejny turniej Mistrzostw Dolnego Śląska w minikoszykówce dziewczynek. W trakcie zawodów zawodniczki Finepharmu Karkonoszy wygrały z Orłem Polkowice oraz uległy UKS Basket Polkowice.
Mecz Karkonoszy z Orłem nie rozpoczął się dobrze, gdyż nasze zawodniczki wyszły na parkiet zbyt rozluźnione i zostały zaskoczone dobrym presingiem drużyny z Polkowic. Tą część gry jeleniogórzanki przegrały 2:10. W drugiej kwarcie druga piątka Finepharmu odrobiła całą stratę i na przerwę jeleniogórzanki schodziły z czteropunktową przewagą. W drugiej połowie dziewczyny zagrały już dużo lepiej i kontrolowały sytuację, co pozwoliło na łatwe i wyraźne zwycięstwo.
Drugi mecz z bardziej wymagającym przeciwnikiem był bardzo zacięty, gdyż spotkały się w nim zespoły grające na podobnym poziomie. nasze dziewczyny przespały początek meczu i Polkowice po pierwszej kwarcie uzyskały przewagę 7:4. W drugiej odsłonie było jeszcze gorzej, bo nasze zawodniczki zdobyły w tej kwarcie tylko 1 punkt i przegrały 6:1. Trzecia kwarta to seria błędów z obu stron, ale lepiej wykorzystały to polkowiczanki zdobywając kilka łatwych punktów. Przebudzenie przychodzi jednak pod koniec tej kwarty i kwarta kończy się wynikiem 7:3 dla Polkowic. Czwarta kwarta to rewelacyjna gra Natalii Kopiec-Krywyj, która podjęła walkę i zmobilizowała resztę zespołu do walki. Pogoń jeleniogórzanek była imponująca, niestety zabrakło czasu na odrobienie całej straty do gospodyń. Jeszcze 20 sekund przed końcem nasze zawodniczki przegrywały różnicą 6 punktów. W tym momencie jednak punkty zdobyła Natalia Kopiec-Krywyj, a następnie przechwyciła piłkę, była faulowana i miała dwa rzuty wolne, do końca zostało 7 sekund. Z tych dwóch rzutów nasza koszykarka wykorzystała jeden. Za chwilę Agata Michałowska rzuca do kosza, piłkę zbiera Kaja Żmijewska i przy rzucie jest faulowana, również trafia tylko jeden rzut wolny. Zostaje jedna sekunda i kolejny przechwyt Kai Żmijewskiej lecz niestety jej rzut nie trafia do celu. Ostatecznie nasze dziewczyny ostatnią kwartę wygrały 13:3, ale cały mecz wygrały zawodniczki Basketu 23:21

MKS Orzeł Polkowice - Karkonosze Jelenia Góra 20:37 (10:2, 4:16, 4:10, 2:9)
Finepharm: Agata Michałowska 22, Natalia Kopiec-Krywyj 4, Agata Dogiel, Karolina Kosiorowska, Kaja Żmijewska wszystkie po 3, Aleksandra Rak 2, Estera Tomasik, Klaudia Sobczak, Natalia Kobus, Klaudia Sochacka, Sandra Adriańczyk, Wiktoria Pawęzka.

UKS Basket Polkowice - Karkonosze 23:21 (7:4, 6:1,7:3,3:13)
Finepharm: Natalia Kopiec-Krywyj 13, Agata Dogiel i Kaja Żmijewska po 3, Wiktoria Pawęzka 2, Estera Tomasik, Klaudia Sobczak, Natalia Kobus, Klaudia Sochacka, Sandra Adriańczyk, Karolina Kosiorowska, Agata Michałowska.

Klub Finapharm Karkonosze zaprasza na zajęcia dziewczynki z roczników 96 i młodsze chcące rozpocząć swoją przygodę z koszykówką. Treningi prowadzi trener Marcin Markowicz, a odbywają się one w środy od 15 do 16.30 i w czwartki od 15.30 do 17 w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Morcinka.

2009-02-16 14:43