99.26

118.71

16.59

8.04

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-01 o godzinie 06:00.

Kolejna porażka koszykarek Finepharm AZS KK

Niestety po raz kolejny pogromcę znalazły koszykarki Finepharm AZS KK Jelenia Góra, które uległy we własnej hali Inei AZS Poznań 52:61.
Mecz Finepharmu z AZS Ineą przez trzy kwarty stał na bardzo słabym poziomie, zaś oba zespoły prześcigały się w niecelnych rzutach, stratach i błędach. Ostatnie słabe wyniki jeleniogórzanek sprawiły iż na trybunach hali przy ul. Sudeckiej zasiadło niewielu kibiców i trudno oczekiwać że po meczu z poznaniankami będzie ich więcej. Podobnie jak we wcześniejszych kilku meczach grą jeleniogórzanek rządził chaos, zaś w ich poczynaniach boiskowych brak było zespołowości. Nasze koszykarki prezentowały żenująco słabą skuteczność rzutową oraz popełniły aż 21 strat. Mimo kiepskiej gry w pojedynku z Ineą gospodynie spośród ostatnich spotkań były najbliższe wygranej, gdyż ekipa z Poznania dostroiła się do ich poziomu. Tym bardziej szkoda iż zawodniczkom Finepharmu nie udało się wykorzystać słabości gości i przełamać passy porażek.

Mecz Finepharmu z Ineą przez ponad trzy kwarty był wyrównany. Po lepszym początku jeleniogórzanek, które po dwóch celnych rzutach wolnych debiutującej w naszym zespole Nigeryjki Oluchi Okorie prowadziły w 7 minucie 10:6, do głosu doszły zawodniczki z Poznania i po 10 minutach wygrywały 16:13. Kilkupunktowe prowadzenie Inei utrzymywało się aż do polowy III kwarty, kiedy to po dwóch skutecznych akcjach Magdaleny Skorek gospodynie wyszły na prowadzenie 36:34. Końcówka trzeciej odsłony należała już jednak do gości, którzy ten fragment spotkania wygrali 7:0 i po 30 minutach wygrywali 41:36. IV kwarta była najlepszą częścią pojedynku, głównie dzięki temu iż oba zespoły nareszcie poprawiły skuteczność rzutową. W 34 minucie po kolejnych dwóch skutecznych wejściach w strefę podkoszową M. Skorek nasz zespół przegrywał tylko 42:46, jednak w tym momencie ciężar zdobywania punktów w zespole gości wzięła na siebie Agnieszka Skobel, która niemal w pojedynkę przeważyła szalę wygranej na korzyść poznanianek. W 35 minucie po rzucie za trzy punkty A. Skobel Inea prowadziła już 52:42 i mimo starań gospodynie nie były już w stanie odwrócić losów zmagań, zwłaszcza że w końcówce nie mogły liczyć na swoją najlepszą zawodniczkę M. Skorek, która musiała opuścić parkiet po popełnieniu pięciu przewinień. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gości 61:52.

Porażka z ekipą ze stolicy Wielkopolski była czwartą kolejną przegraną w lidze jakiej doznały jeleniogórzanki pod wodzą trenera Miodraga Gajicia. Pod jego wodzą w PLKK koszykarki Finepharmu nie zdołały jeszcze wygrać meczu. Patrząc na grę naszego zespołu można odnieść wrażenie że pomiędzy szkoleniowcem, a drużyną brak jest nici porozumienia. Aż strach pomyśleć jakie będą wyniki kolejnych meczów naszego zespołu, w których będzie musiał mierzyć się z ekipami z czołówki tabeli. Zniecierpliwienie słabymi wynikami Finepharmu, który właściwie stracił już szansę na awans do play – offów okazali najdobitniej nasi szalikowcy, którzy białymi chusteczkami żegnali schodzącego do szatni serbskiego szkoleniowca.

Finepharm ASZ KK Jelenia Góra – AZS Inea Poznań 52:61 (13:16, 15:16, 8:9, 16:20)
Finepharm: Skorek 15, Szymczak – Górzyńska 11, Reese 10, Okorie 7, Niewrzawa 5, Kędzia 4, Arodź, Merideth.

2009-02-07 16:44