405.13

116.41

12.92

7.14

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-21 o godzinie 11:00.

23.73°C 971 hPa 40%

- Orzeł:
Łomnica postraszyła Piasta
czas 2024.05.21 11:34

- Kibic do wyżej:
Wyniki i tabela po 30. kolejce 4. ligi dolnośląskiej...

Finepharm awansował do Final Eight PP

Koszykarki Finepharmu AZS KK Jelenia Góra awansowały do Final Eight rozgrywek Pucharu Polski. Nasz zespół w pojedynku rewanżowym 1/8 PP pokonał na wyjeździe Utex ROW Rybnik 72:52. Przypomnijmy że w pierwszym meczu tej razy rywalizacji w Jeleniej Górze Finepharm był górą 77:34. W rewanżu w naszej drużynie zabrakło chorej Ryan Coleman, zaś w zespole gospodarzy cały mecz na ławce rezerwowych przesiedziały dwie czołowe zawodniczki Małgorzata Chomicka i Aleksandra Chomać. Nasz zespół od początku spotkania w Rybniku nadawał ton zmaganiom, wygrywając pierwsze 10 minut 15:11. Decydująca dla losów zmagań okazała się druga kwarta, którą jeleniogórzanki wygrały 22:10. Nasze zawodniczki prezentowały w tym okresie dobrą skuteczność rzutową i potrafiły z zimną krwią wykorzystać słabość gospodyń, popełniających liczne straty. Czterokrotnie (trzy razy Magda Skorek i raz Maxeen Reese) naszym koszykarkom udało się w drugiej kwarcie rzucić celnie za trzy punkty. Do przerwy jeleniogórzanki prowadziły 37:21. W trzeciej kwarcie na parkiecie trwała wyrównana walka i ta część gry zakończyła jednopunktowym zwycięstwem gospodyń 18:17. Gdy na początku ostatniej odsłony celną trójką popisała się M. Reese i nasz zespół prowadził 57:39 stało się jasne że jeleniogórzanki tego meczu nie przegrają. Co ważne nasz zespół mimo wysokiego prowadzenia w końcówce meczu nie pozwolił sobie na dekoncentrację prowadząc różnicą około 20 punktów. Ostatecznie pojedynek zakończył się wygraną Finepharmu 72:52.

Turniej finałowy Pucharu Polski do którego udało się awansować jeleniogórzankom odbędzie się w dniach 12 – 14 lutego w Gdyni.

Utex ROW Rybnik – Finepharm AZS KK Jelenia Góra 52:72 (11:15, 10:22, 18:17, 13:18)
Finepharm: Skorek 20, Kędzia 16, Reese 13, Szymczak – Górzyńska 8, Kret 8, Merideth 5, Wójcik 1, Niewrzawa 1.

2009-02-04 20:22