Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie małe

25.59°C 1023 hPa 62%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Usługi:
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-06-22)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7282
euro euro 1 EUR 4.2693
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6145
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9234
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1764
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Wkrótce rusza kontynuacja akcji sadzenia drzewek

Blisko 120 drzewek posadzono w ubiegłym roku w parku na Wzgórzu Kościuszki w ramach akcji, zainicjowanej przez Miasto Jelenia Góra. Wydział Ochrony Środowiska podsumował pierwszą część tej inicjatywy.

Celem rozpoczętej w czerwcu 2020 roku akcji jest kształtowanie postaw ekologicznych poprzez sadzenie drzew w celu upamiętnienia ważnego w życiu mieszkańców wydarzenia lub też jako wyraz ekologicznej postawy i chęci włączenia się do działań mających wpływ na adaptację do zmian klimatu.

Od czerwca do listopada 2020 r. posadzonych zostało 117 sztuk sadzonek, w tym: 110 sztuk Czereśni ptasiej oraz 7 sztuk Jarzębu pospolitego.

Najbardziej popularne podawane przez mieszkańców "intencje" sadzenia własnego drzewka dotyczyły życia osobistego i wydarzeń związanych z narodzeniem się dziecka lub upamiętnieniem rocznicy ślubu. Pojawiały się też bardziej oryginalne prośby, np. o upamiętnienie... kupna samochodu, przeprowadzki do Jeleniej Góry, czy uruchomienia działalności gospodarczej w naszym mieście. Było też życzenie, aby na świecie zapanowało więcej czułości i miłości. A bodaj najbardziej wzruszający powód dotyczył uporania się dziecka z przewlekłą, niebezpieczną chorobą.

- Dziękujemy za nie wszystkie ale najbardziej cieszy nas fakt, że nasi mieszkańcy chętnie i licznie włączyli się we wspólną akcję sadzenia drzew - mówi prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Miasto Jelenia Góra przygotowuje się do kontynuacji tej akcji. Nasadzenia realizowane będą, podobnie jak w 2020 roku, na polanie w Parku Wzgórze Kościuszki w Jeleniej Górze, od strony ul. Chełmońskiego. W przygotowaniu są również sadzonki Jodły białej oraz Świerka pospolitego. Sadzonki drzew do nasadzeń przekazało Nadleśnictwo,,Śnieżka'' w Kowarach. Zapraszamy mieszkańców do śledzenia aktualności na stronie Miasta, gdzie najprawdopodobniej około połowy kwietnia zamieścimy informację o rozpoczęciu akcji.

UM JG

Podziel się z innymi:

2021-03-22 15:43

Przybornik
Najczęściej czytane

› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ... czas 2026-06-18
komentarze komentarze: 10


› Słowa, które ranią. Międzyna... czas 2026-06-19
komentarze komentarze: 7


› Jelenia Góra: dzieci uczył... czas 2026-06-14
komentarze komentarze: 5


› Szklarska Poręba: dotacje... czas 2026-06-15
komentarze komentarze: 9


› Wyniki i tabela po 30. ... czas 2026-06-13
komentarze komentarze: 18