Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

18.30

ug/m3

O3

48.30

ug/m3

PM10

13.40

ug/m3

PM2.5

7.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-06-30 o godzinie 22:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie duże

27.86°C 1019 hPa 32%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2025-08-08)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.6577
euro euro 1 EUR 4.2566
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.5237
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9141
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1743
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Walczą z agresywnymi zachowaniami na drodze kierowców wobec pieszych

Policjanci jeleniogórskiej drogówki walczą z agresywnymi zachowaniami na drodze kierowców wobec pieszych.

15 lutego 2017 roku w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie jeleniogórskim prowadzą działania prewencyjne, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych. Podczas działań policjanci w szczególności dyscyplinować będą kierowców, którzy wyprzedzają na oznakowanych przejściach, rozmawiają w trakcie jazdy przez telefony komórkowe oraz nie stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Funkcjonariusze podczas tych działań zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Chodzi tu głównie o ich zachowanie w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, gdzie kierowców obowiązuje zasada szczególnej ostrożności. Policjanci zapowiadają surowa kary dla kierowców, którzy wyprzedzają na oznakowanych przejściach, rozmawiają w trakcie jazdy przez telefony komórkowe oraz nie stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Podczas tych działań policjanci wykorzystują Ambulans Monitoringu Wizyjnego.

Przypominamy, że piesi uczestnicząc w zdarzeniu drogowym pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Nie mogą liczyć na poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa czy strefy kontrolowanego zgniotu. Piesi są całkowicie "odsłonięci" i w konsekwencji narażeni na poważne obrażenia ciała. W przypadku zderzenia z samochodem, który porusza się z prędkością 50 km/h, pieszy ma już tylko 50% szans na przeżycie, a przy prędkości około 80 km/h prawdopodobieństwo przeżycia pieszego spada praktycznie do zera.
Celem tych działań jest wpojenie kierowcom obowiązku stosowania się do przepisów z zakresu ruchu drogowego.

KMP JG

Podziel się z innymi:

2017-02-15 13:10

Przybornik
Najczęściej czytane

› Marek Siatrak rezygnuje... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 11


› Spotkanie z ekspertem d... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0


› Zatrzymali mężczyznę podejr... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0


› Jechał na zakazie, wbre... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0


› Senior z Jeleniej Góry ofi... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0