Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie umiarkowane

10.7°C 1019 hPa 77%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze

- Tygrys:
Potrącenie 9-latka na przejściu dla pieszych na ul...
czas 2025.11.11 12:06

- Enek:
Nowoczesne sterowanie ruchem i ścieżki rowerowe
czas 2025.11.09 12:42

- ksk:
Nowe stawki podatków i opłat
czas 2025.11.06 22:41

- bartek samczyik:
Jelenia Góra bez zakazu sprzedaży alkoholu
czas 2025.11.06 11:20

- lzs:
Bon ciepłowniczy - czym jest oraz komu przysługuje
czas 2025.11.03 19:27

Kursy walut (akt. 2025-11-12)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.657
euro euro 1 EUR 4.2312
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.5755
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.7967
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1745
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Stanowisko Straży Miejskiej ws. parkowania przy ulicy Solnej

W nawiązaniu do publikacji zatytułowanej "Stoi w niedozwolonym miejscu już 37 dni!" informuję, że w opisanej sytuacji niewątpliwie nie mamy do czynienia z prostym przypadkiem parkowania pojazdu w miejscu w którym jest to zabronione.

Znak zakaz ruchu oraz oznakowanie powyższego obszaru ulic strefą zamieszkania, w sposób jednoznaczny określają dostępność ul. Solnej dla pojazdów dokonujących zaopatrzenia, lub parkujących w miejscu do tego wyznaczonym. Zastosowanie standardowych narzędzi typu wezwania, blokady koła pojazdu itp. nie przyniosły w powyższym przypadku efektów. Szybkie usunięcie pojazdu z ul. Solnej mogłoby się odbyć jedynie w sytuacji wyczerpania przesłanek określonych w art 130a prawa o ruchu drogowym. W opisywanych w artykule okolicznościach nie doszło natomiast do ujawnienia przesłanek z których mogłoby wynikać, że zaparkowany w miejscu gdzie jet to zabronione samochód stwarza zagrożenie w ruchu drogowym.

Prowadzone w Straży Miejskiej w Jeleniej Górze postępowanie wyjaśniające prowadzone jest pod kątem kwalifikacji czynu jako porzucenie pojazdu przez jego dotychczasowego właściciela. Za taką interpretacją przemawia wyjątkowa ignorancja przepisów, brak zainteresowania własnością oraz długi czas bezczynności właściciela pojazdu. W najbliższym czasie powinny być rozwiązane wątpliwości dotyczące ustalenia aktualnych danych osobowych obecnego właściciela pojazdu. Dane rejestrowe lub weryfikowane w powyższych okolicznościach dane osoby opłacającej obowiązkowe składki ubezpieczenia komunikacyjnego nie zawsze pokrywają się z danymi rzeczywistymi.

W sytuacji gdy wyjaśnione zostaną wyżej opisane okoliczności pojazd zostanie usunięty w oparciu o dyspozycję art 50a prawa o ruchu drogowym.

W powyższym przypadku należy wykazać, że w pełni została wyczerpana procedura odnosząca się do dokonania należytej staranności zarówno formalnej jak i wynikającej z opisu stanu faktycznego, gdyż niemałe koszty realizowanych procedur obciążają właściciela samochodu. Trudno byłoby wytłumaczyć się np. z okoliczności, że Straż Miejska odholowała samochód nie stwarzający zagrożenia w ruchu drogowym.

W dniu 26.03 Straż Miejska uzyskała kontakt do właściciela pojazdu, który został wezwany celem wyjaśnienia sprawy. Właściciel busa zgłosił się do siedziby Straży Miejskiej, został ukarany za popełnione wykroczenia a następnie odjechał pojazdem z ulicy Solnej.

SM JG

Podziel się z innymi:

2014-03-27 17:13

Przybornik
Najczęściej czytane

› Nowe stawki podatków i opłat czas 2025-11-06
komentarze komentarze: 1


› Jakie problemy zgłosili... czas 2025-11-04
komentarze komentarze: 0


› Jelenia Góra bez zakazu sp... czas 2025-11-05
komentarze komentarze: 1


› Bieg Niepodległości 202... czas 2025-11-06
komentarze komentarze: 0


› Już w piątek wernisaż! ... czas 2025-11-05
komentarze komentarze: 0