Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie duże

12.78°C 1018 hPa 42%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-03-23)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7292
euro euro 1 EUR 4.2867
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.7032
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9486
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1748
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Ruszyła akcja "Posprzątaj po swoim psie"

Dzięki inicjatywie i pod patronatem Prezydenta Miasta Straż Miejska w Jeleniej Górze rozpoczęła akcję "Posprzątaj po swoim psie". Z myślą o naszych pupilach patrole rozdają mieszkańcom specjalne pakiety.

Strażników miejskich z takimi pakietami będzie można spotkać głównie na jeleniogórskich osiedlach gdzie problem pozostawionych psich odchodów jest największy, ale nie tylko. Funkcjonariusze będą prowadzić akcję na terenach parków (oczywiście w tych gdzie można z pieskiem wchodzić) oraz w tych częściach miasta gdzie wg mieszkańców problem jest największy.

Takich pakietów Straż Miejska otrzymała 500 sztuk. Zainteresowanie jest ogromne. Jak twierdzą właściciele czworonogów jest to fajny gadżet, który można przypiąć do smyczy i mieć sprzęt do sprzątania przy sobie.

Straż Miejska prowadziła już wiele akcji informacyjnych na temat sprzątania po zwierzętach. Informacje najbardziej trafiają do dzieci i młodzieży szkolnej. Ale i wśród osób starszych strażnicy zauważają poprawę w tym kierunku. Mieszkańcy chcą mieć czyste trawniki, chcą mieszkać czyściej i jak często zauważają mundurowi pilnują siebie nawzajem.

Po pierwszym dniu akcji można powiedzieć, że to działania trafione. Mieszkańcy są zaskoczeni, zadowoleni a ci, którzy usłyszeli o akcji od znajomego czy sąsiada pytają sami strażników o pakiety.

Mamy nadzieję, że akcja i działania strażników miejskich spowodują, że mieszkańcy będą chętniej sprzątać po swoich zwierzętach.

SM JG

Podziel się z innymi:

2017-03-31 17:34

Przybornik
Najczęściej czytane

› Znęcał się nad matką - ma z... czas 2026-03-17
komentarze komentarze: 1


› Uciekał przed policją, ... czas 2026-03-20
komentarze komentarze: 0


› Poszukiwany listem gończym... czas 2026-03-12
komentarze komentarze: 0


› Groził, zastraszał i ok... czas 2026-03-16
komentarze komentarze: 0


› Nerwowe zachowanie zwrócił... czas 2026-03-10
komentarze komentarze: 0