Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie duże

14.17°C 1018 hPa 41%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-03-24)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.685
euro euro 1 EUR 4.2728
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6848
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9388
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1745
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Program "Bezpieczne Życie" w Jeleniej Górze

Podczas spotkania projektowego "Bezpieczne Życie" Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marek Obrębalski zadeklarował chęć przeprowadzenia projektu w Jeleniej Górze. Głównymi odbiorcami działań są wychowankowie przedszkoli oraz uczniowie klas I - III szkół podstawowych. W ramach projektu maluchy nauczą się jak unikać niebezpieczeństw oraz jak się zachować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.

"Bezpieczne Życie" to ogólnopolski program prowadzony przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej we współpracy ze Szwedzką Ligą Obrony Cywilnej. Warunkiem uczestnictwa jest deklaracja chęci wzięcia w nim udziału władz samorządowych. Cel to poprawa bezpieczeństwa dzieci w różnych miejscach i okolicznościach. Ma on zostać osiągnięty poprzez włączenie do programu nauczania realizowanego przez nauczycieli treści, ćwiczeń i zadań pozwalających wypracować nawyki zachowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Działania nauczycieli wspomagać będą służby mundurowe, ratownictwa górskiego, wodnego i medycznego oraz jednostki zarządzania kryzysowego poprzez przeprowadzenie praktycznych zajęć w swoich placówkach lub przez oddelegowanych pracowników i funkcjonariuszy. Pozwoli to na efektywniejsze zabezpieczenie dzieci podczas sytuacji im zagrażających.

Projekt obejmuje kilka bloków tematycznych. Najważniejsze z nich to "Odnaleźć Zgubka", uczący postępowania w sytuacji kiedy dziecko się zgubi, oraz "Bezpieczny Dom" dostarczający informacji na temat zachowania ostrożności w codziennych sytuacjach oraz umiejętności odpowiedniego reagowania na zagrożenia. Poruszana jest również bardzo szeroko tematyka pierwszej pomocy. Działania oraz materiały edukacyjne dostosowane są do wieku dzieci i zapewniają najbardziej efektywny sposób nauki - przez zabawę.

Zakłada się przeprowadzenie projektu "Bezpieczne Życie" w jeleniogórskich szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2010/2011.

UM JG

Podziel się z innymi:

2010-01-21 19:03

Przybornik
Najczęściej czytane

› Uciekał przed policją, ... czas 2026-03-20
komentarze komentarze: 0


› Znęcał się nad matką - ma z... czas 2026-03-17
komentarze komentarze: 1


› Poszukiwany listem gończym... czas 2026-03-12
komentarze komentarze: 0


› Groził, zastraszał i ok... czas 2026-03-16
komentarze komentarze: 0


› Zlekceważył zakazy sądo... czas 2026-03-05
komentarze komentarze: 1