Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

18.30

ug/m3

O3

48.30

ug/m3

PM10

13.40

ug/m3

PM2.5

7.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-06-30 o godzinie 22:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

bezchmurnie

22.39°C 1019 hPa 44%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2025-08-12)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.6702
euro euro 1 EUR 4.2626
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.5311
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9427
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1742
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Policjanci sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną respektują zalecenia służb

W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, jeleniogórscy policjanci zwracają się do mieszkańców naszego regionu o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z innymi osobami oraz o respektowanie zaleceń służb sanitarnych oraz służb mundurowych. Funkcjonariusze sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną przebywają we wskazanym miejscu i czy czegoś nie potrzebują.

Umundurowani policjanci wspierając służby sanitarne przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną domową, faktycznie znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje przekazywane są do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie odbywa się w miarę możliwości w pobliżu miejsca kwarantanny, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu - bez bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom, jak i osobom objętym kwarantanną.

Policjanci przypominają o konieczności pozostania w miejscu zamieszkania, niespotykania się ze znajomymi, unikania skupisk wielu osób, dbania o higienę osobistą i częstego mycia rąk.

Ponadto funkcjonariusze dyscyplinują dzieci, młodzież i osoby dorosłe, które nie stosują się do wytycznych i informacji o zachowaniu szczególnych środków ostrożności związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Ważne jest też, aby ograniczyć wizyty w sklepach i galeriach handlowych.

Podziel się z innymi:

2020-03-19 14:15

Przybornik
Najczęściej czytane

› Marek Siatrak rezygnuje... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 18


› Spotkanie z ekspertem d... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0


› Country pod Śnieżką 2025 czas 2025-08-11
komentarze komentarze: 0


› Zatrzymali mężczyznę podejr... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0


› Jechał na zakazie, wbre... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0