Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie duże

13.5°C 1010 hPa 65%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-05-08)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.5947
euro euro 1 EUR 4.2284
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6187
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.8931
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.174
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Pijani wandale ukradli ozdobę z choinki

26 grudnia trzech pijanych mężczyzn zakłócało spokój w centrum miasta a następnie postanowili zniszczyć choinkę na Placu Ratuszowym.

Do zdarzenia doszło o 1.30 w nocy. Jeden z trzech mężczyzn próbował wyrwać świecącą kokardę z choinki. Gdy to mu nie wyszło wyszarpał jedną z gwiazdek urywając przewody zasilające. Następnie wraz z łupem mężczyźni oddalili się z Placu Ratuszowego.

Dzięki czujności dyżurnego Straży Miejskiej oraz kamerom monitoringu miejskiego strażnicy szybko zlokalizowali a następnie ujęli sprawców zdarzenia. Podczas ujęcia mężczyźni stawiali opór, nie stosowali się do poleceń i byli bardzo agresywni. Na miejsce została wezwana Policja. Strażnicy odzyskali i zabezpieczyli skradzioną ozdobę choinkową. Jeden z mężczyzn nie przestawał być agresywny podczas interwencji i w związku z tym został przewieziony do komisariatu Policji i osadzony do wytrzeźwienia w PDOZ. Ujęci mężczyźni to mieszkańcy Jeleniej Góry, 21 latek i dwóch 24 latków.

Tej samej nocy strażnicy interweniowali już wobec tych mężczyzn gdy w centrum miasta spożywali alkohol i zakłócali spokój. Wtedy zostali ukarani, jeden mandatem karnym a dwóch pozostałych odpowie za swoje czyny przed sądem.

To nie pierwsza interwencja strażników miejskich wobec osób niszczących ozdoby na miejskich choinkach. Kilka dni temu strażnicy ujęli i ukarali dwie osoby kopiące ozdoby choinkowe. Wandale nie mogą czuć się bezkarni. Choinki, na Placu Ratuszowym, w Sobieszowie i Jagniątkowie są monitorowane przez miejskie kamery. To dzięki nim sprawców tych czynów udaje się ująć na gorącym uczynku bądź zidentyfikować i zlokalizować.

SM JG

Podziel się z innymi:

2014-12-29 09:40

Przybornik
Najczęściej czytane

› Dolnośląska KAS przejęła ... czas 2026-05-09
komentarze komentarze: 5


› Jelenia Góra: mieszkanka s... czas 2026-05-07
komentarze komentarze: 5


› Jelenia Góra: kradli przew... czas 2026-05-05
komentarze komentarze: 3


› Majówka w Jeleniej Górze: pon... czas 2026-05-04
komentarze komentarze: 3


› Jelenia Góra: po 16 latach... czas 2026-05-06
komentarze komentarze: 5