Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

bezchmurnie

25.64°C 1027 hPa 29%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-08-12)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.73
euro euro 1 EUR 4.3033
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.5892
funt szterling funt szterling 1 GBP 5.0393
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1775
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Pełna pula dla Gryfa

Dobry mecz rozegrali dzisiaj w Wojcieszycach piłkarze Woskara Szklarska Poręba i Gryfa Gryfów Śląski. Wygrał wicelider 3-2, zapewniając sobie trzy punkty w doliczonym czasie gry.
Pierwszy gol padł już po 10 minutach gry. Akcje przeprowadził Szymon Statkowski, a piłkę w bramce umieścił Oskar Klimek. Odpowiedź gryfowian była godna IV-ligowca. Podanie od Tomasza Ptaszkowskiego otrzymał Sebastian Soczyński. Przyjął piłkę, obrócił się i huknął nie do obrony pod poprzeczkę. Woskar nie zraził się utratą prowadzenia i w kolejnej akcji groźnie uderzał Klimek. Jeszcze lepszą okazję miał Statkowski, jednak zamiast przelobować Łukasz Króla, posłał mu piłkę prosto w dłonie. W 28-ej minucie Michał Adamski faulował w 16-tce Szymona Kozołubskiego i arbiter wskazał na wapno. Rzut karny to nie gol o czym przekonał Król broniąc strzał Klima Khodzamkulova. Do przerwy 1-1.
Osiem minut po wznowieniu gry Woskar otrzymał kolejną szansę na zdobycie gola z 11-tu metrów. Tym razem wykorzystał ją Oskar Śniegula. Rzut karny wywalczył Statkowski, którego nieprzepisowo powstrzymał Ptaszkowski. Gryf wyrównał błyskawicznie, bo celną główką po centrze Bartosza Goli popisał się Tomasz Cieślak. Po chwili goście mogli prowadzić, ale piłka po strzale Krzysztofa Marca odbiła się od jednego z rywali i trafiła w słupek. Przyjezdni poszli za ciosem i uparcie szukali zwycięskiego gola. Znaleźli go w doliczonym czasie gry. Znów centrował Gola, a głowę przyłożył Tomasz Dąbrowa. Trzy punkty pojechały do Gryfowa Śląskiego.
Dodajmy, że w końcówce meczu na murawie pokazał się trener Daniel Koko, który wraz z końcem sezonu zakończył swoją misję. Obowiązki zawodowe nie pozwalają mu zajmować się trenerką w IV-ligowym wymiarze. Jedno jest pewne, świetnie wykonał swoją robotę wprowadzając Gryfa na najwyższy szczebel rozgrywek w jego historii, za co należą się mu gratulacje. Kto go zastąpi? Prezes Andrzej Badermann nie podał jeszcze nazwiska następcy. Nieoficjalnie mówi się, że stanowisko pierwszego trenera przejmie Mateusz Tyszkowski, który z powodzeniem prowadził już w IV lidze Sudety Giebułtów.

WOSKAR SZKLARSKA PORĘBA - GRYF GRYFÓW ŚLĄSKI 2-3 (1-1)

Bramki: 1-0 Klimek 10', 1-1 Soczyński 17', 2-1 Śniegula 53', 2-2 Cieślak 58', 2-3 Dąbrowa 90'+3'.
Sędziowali: Michał Połomski jako główny oraz Marcin Domina i Andrzej Socha.
Widzów: 50.

WOSKAR: Dubiel (46' Laskowski) - Pędzich (46' Stefański), Lisowski, Śniegula, Jahn (46' Wajda), Siatrak, Statkowski, Khodzamkulov, Klimek (75' Jagielski), Kozołubski (60' Wyka), Tokarz (46' Sikora).
GRYF: Król - Marzec, Kozań (70' Dąbrowa), Cieślak, Ptaszkowski, Złocik (55' Wójcikowski), Gola, Soczyński (78' Koko), Romanowski, Adamski (50' Herdzik), Traube.

Piotr Kuban
foto: Piotr Kuban

Podziel się z innymi:

2019-06-22 21:36

zobacz galerię
Przybornik
Najczęściej czytane

› Zapowiedź 1. kolejki Kl... czas 2026-08-02
komentarze komentarze: 14


› Wyniki i tabela po 1. k... czas 2026-08-08
komentarze komentarze: 4


› Marciszów: kierowca pędził 6... czas 2026-08-09
komentarze komentarze: 3


› Jelenia Góra: 81-latka odd... czas 2026-08-06
komentarze komentarze: 9


› Wyniki i tabela po 1. k... czas 2026-08-01
komentarze komentarze: 1