Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie duże

12.39°C 1021 hPa 99%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-08-24)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.6973
euro euro 1 EUR 4.3124
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6092
funt szterling funt szterling 1 GBP 5.0367
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1789
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Orzeł Lubawka pierwszy na półmetku jesieni

Orzeł Lubawka został mistrzem jesieni w grupie I jeleniogórskiej A klasy. To spora niespodzianka biorąc pod uwagę fakt, że zespół w poprzednim sezonie borykał się z wieloma problemami.

Piłkarze Orła jesienią wywalczyli 32 pkt. To wystarczyło, by przed zimą zameldować się na szczycie tabeli. Na półmetku sezonu piłkarze z Lubawki o cztery oczka wyprzedzają Klub Sportowy 1946 z Chełmska Śląskiego oraz o pięć Piast Bolków. - Przed sezonem nikt zbytnio na nas nie stawiał. Drużyna miała nieudaną rundę wiosenną i była mocno rozbita. Tymczasem udało nam się zapomnieć o ostatnich niepowodzeniach i skupić się wyłącznie na przyszłości - powiedział kierownik Orła Paweł Przygoński.
W lipcu po półrocznej przerwie na stanowisko trenera drużyny powrócił Marcin Trela. Szkoleniowcowi udało się znaleźć wspólny język z zawodnikami i poukładać zespół w taki sposób, by ten zaczął regularnie zdobywać punkty. - Drużynę seniorską prowadzę trzeci rok z półroczną przerwą. Kończyliśmy rozgrywki A klasy kolejno na drugim i trzecim miejscu. Na półmetku sezonu 2012/2013 uplasowaliśmy się na pierwszym miejscu. Wygraliśmy dziesięć spotkań, dwa zremisowaliśmy, ponieśliśmy jedną porażkę. Nasuwa się pytanie, jak nie teraz to kiedy mamy awansować - zastanawia się trener Orła.
Orzeł solidnie i udanie przepracował letni okres przygotowawczy. Zaprocentowało to dobrymi wynikami w rundzie jesiennej. Zespół w każdym meczu pokazywał wielki charakter i wolę walki nie tracąc nadziei w zwycięstwo, czym sprawiał niejednokrotnie ogromną radość lubawskim entuzjastom. Kibice Orłów najczęściej cieszyli z bramek Jacka Adamowicza, który zdobył 20 bramek. - Naszym fanom należą się wielkie słowa uznania i podziękowania. Zawsze tłumnie stawiają się na naszych meczach. Są z nami na dobre i na złe - zauważył kierownik Orła.
Zespół z Lubawki jesienią bardzo udanie prezentował się zwłaszcza na wyjazdach, odnosząc komplet zwycięstw. Troszkę gorzej wypadły mecze przed własną publicznością. Orzeł zremisował z Chełmskiem i Woskarem i w ostatnim meczu rundy jesiennej uległ imiennikowi z Wojcieszowa 2:6. Po tak udanej rundzie w Lubawce apetyty na awans bardzo wzrosły. W klubie mają jednak świadomość potrzeby roszad w składzie. - Twardo stąpam po ziemi i wiem, że aby wygrać ligę potrzebujemy wzmocnień. Pokazał to ostatni mecz w lidze, w którym zostaliśmy zdeklasowani przez rywala na własnym boisku. Ponadto mamy bardzo trudny terminarz gier na wiosnę. Zarząd klubu zdecyduje czy będziemy dalej współpracować i w jakim kierunku chcemy podążać - zaznaczył Marcin Trela.

(GB)

Podziel się z innymi:

2012-11-27 00:22

Przybornik
Najczęściej czytane

› Zapowiedź 1. kolejki Kl... czas 2026-08-02
komentarze komentarze: 14


› Wyniki i tabela po 1. k... czas 2026-08-08
komentarze komentarze: 4


› Jelenia Góra: Krajowa Mapa... czas 2026-08-16
komentarze komentarze: 4


› 29. Silesia Sonans w Je... czas 2026-08-20
komentarze komentarze: 2


› Bóbr wciąż pod nadzorem sł... czas 2026-08-13
komentarze komentarze: 3