Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie duże

15.08°C 1013 hPa 84%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-08-17)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7137
euro euro 1 EUR 4.3075
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.5903
funt szterling funt szterling 1 GBP 5.0336
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1779
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Nysa szuka wzmocnień

Przedłużona runda jesienna w czwartej lidze nie była udana dla Nysy Zgorzelec. Piłkarze trenera Adama Łuszczyka w szesnastu spotkaniach zgromadzili raptem 11 punktów i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. W klubie nie zamierzają się jednak poddawać.

Jesienią zgorzelczanie wygrali raptem dwa spotkania, zanotowali 5 remisów i doznali dziewięciu porażek. Mimo złej sytuacji w klubie nie zamierzają rezygnować i tym samym spełniać się jako dostarczyciel punktów. - Miejsce w tabeli jest adekwatne do tego co prezentowaliśmy na boisku. W przeciwieństwie do większości drużyn przed startem rozgrywek nie wzmocniliśmy się. Swoją ofensywę opieraliśmy na młodych i niedoświadczonych piłkarzach. Nie można odmówić im chęci oraz ambicji. W spotkaniach z bardziej doświadczonymi przeciwnikami to było niewystarczające - upatrywał przyczyn niskiego miejsca w tabeli Adam Łuszczyk, trener Nysy.

Zespół ze Zgorzelca w szesnastu kolejkach strzelił tylko 10 bramek. To zdecydowanie najgorszy wynik spośród wszystkich występujących w czwartej lidze drużyn. Aby poprawić sytuację w klubie mają zamiar wzmocnić zespół. Wiosną nowymi twarzami w drużynie będą Konrad Tkaczyk oraz Tomasz Kozłowski. Obaj są wychowankami Piasta Zawidów. - Jestem też po rozmowach z czterema innymi piłkarzami. Wyrazili chęć gry w Nysie, ale póki nie ma stosownych dokumentów nie chciałbym zdradzać ich personaliów. Konkurencja nie śpi. Najbardziej zależy mi na tym aby w zespole była rywalizacja. Tylko dzięki temu można się rozwijać i czynić postępy - dodał szkoleniowiec Nysy. Trener zespołu ze Zgorzelca zdaje sobie sprawę z trudnego położenia swojej drużyny. - Nasza sytuacja jest trudna. Wierzę, że dzięki ciężkiej pracy w drugiej części sezonu oraz uzupełnieniu składu doświadczonymi zawodnikami będziemy w stanie osiągnąć lepszy wynik. Myślenie czy się utrzymamy czy też nie nic nie da. Musimy skupiać się na każdym kolejnym treningu oraz meczu. Przy pełnym zaangażowaniu wyłączając zespoły z Legnicy i Polkowic uważam, że jesteśmy w stanie powalczyć z każdym. Co z tego wyjdzie zobaczymy na koniec sezonu - podkreślił Adam Łuszczyk.

Piłkarze pierwszy raz w 2015 roku na zajęciach spotkają się w połowie stycznia. Będą mieli do dyspozycji halę oraz siłownię w Centrum Sportowo Rekreacyjnym. Ponadto zespół będzie trenował też w terenie. Wraz z początkiem lutego Nysa rozpocznie cykl gier kontrolnych. Zgorzelczanie zagrają m.in. z Orlikami Węgliniec, Lotnikiem Jeżów Sudecki, Łużycami Lubań, Piastem Wykroty i Karkonoszami Jelenia Góra.

- Korzystając z okazji wszystkim piłkarzom, działaczom, kibicom oraz czytelnikom portalu życzę wszystkiego najlepszego w 2015 roku - zakończył Adam Łuszczyk.

(GB)

Podziel się z innymi:

2014-12-31 16:05

Przybornik
Najczęściej czytane

› Zapowiedź 1. kolejki Kl... czas 2026-08-02
komentarze komentarze: 14


› Wyniki i tabela po 1. k... czas 2026-08-08
komentarze komentarze: 4


› Marciszów: kierowca pędził 6... czas 2026-08-09
komentarze komentarze: 6


› Bóbr wciąż pod nadzorem sł... czas 2026-08-13
komentarze komentarze: 3


› Jelenia Góra: bezpłatne ba... czas 2026-08-11
komentarze komentarze: 2