Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie duże

5.17°C 1018 hPa 99%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-03-20)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7032
euro euro 1 EUR 4.2768
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6969
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9557
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1745
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Nie ma planów wysadzenia zabytkowej przeprawy kolejowej

Wojewódzki konserwator zabytków stanął w obronie mostu w Pilchowicach. Miłośnicy kolei opublikowali informacje, że przeprawa może zostać wysadzona w czasie kręcenia filmu przez amerykańską wytwórnię. Most znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków na nieczynnej obecnie linii kolejowej Jelenia Góra-Lwówek Śląski.

- Nie ma planów wysadzenia w powietrze mostu w Pilchowicach - poinformował Mirosław Siemieniec z PKP PLK. Jak podkreślił, "PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nie zamierzają likwidować mostu kolejowego nad Jeziorem Pilchowickim na Linii Jelenia Góra - Lwówek Śląski. Nie ma planów, by zmieniła się jego funkcja. Mostem interesuje się ekipa filmowa zainteresowana realizacją zdjęć. Jej przedstawiciele oceniają obiekt pod względem wykorzystania w filmie. Jakiekolwiek dalsze korzystanie z obiektu musi być poprzedzone zawarciem odpowiedniej umowy oraz zgodne z obowiązującymi prawem i przepisami".

Miłośnicy kolei opublikowali dziś informację, że filmowcy chcą wysadzić most w powietrze i że potwierdził im to burmistrz Wlenia Artur Zych. Ten jednak przyznaje jedynie, że dotarły do niego takie plotki, których nie jest w stanie ani potwierdzić, ani im zaprzeczyć.

Maciej Mądry z muzeum kolejnictwa w Jaworzynie powiedział Radiu Wrocław, że miłośnicy kolei brali udział w spotkaniach z producentami filmowymi, którzy informowali o pomyśle wysadzenia mostu. Dlatego podjęli działania, by wpisać obiekt na listę zabytków, co obecnie stało się faktem.

Na moście znalazły się konstrukcje, trapy, których wcześniej nie było. Nie wiadomo, czy to dzieło filmowców. Sprawa trafiła do nadzoru budowlanego.

prw.pl

Podziel się z innymi:

2020-03-20 20:22

Przybornik
Najczęściej czytane

› Znęcał się nad matką - ma z... czas 2026-03-17
komentarze komentarze: 0


› Poszukiwany listem gończym... czas 2026-03-12
komentarze komentarze: 0


› Zlekceważył zakazy sądo... czas 2026-03-05
komentarze komentarze: 1


› Groził, zastraszał i ok... czas 2026-03-16
komentarze komentarze: 0


› Nerwowe zachowanie zwrócił... czas 2026-03-10
komentarze komentarze: 0