Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

słabe opady deszczu

22.86°C 1014 hPa 40%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-08-14)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.73
euro euro 1 EUR 4.31
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.5849
funt szterling funt szterling 1 GBP 5.0436
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.178
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Mogło być lepiej...

Nienajgorszy mecz rozegrali dzisiaj piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra. Mimo to przegrali 0-1 ze Stilonem Gorzów Wielkopolski 0-1 i nadal pozostają bez wygranej w rundzie jesiennej.
Do przerwy można nawet zaryzykować twierdzenie, że jeleniogórzanie prezentowali się lepiej od gorzowian. Na pewno łatwiej im przychodziło stworzenie bramkowych sytuacji, choć te na miano "setek" raczej nie zasługiwały. Z kronikarskiego obowiązku wymieńmy uderzenie - za słabe niestety - Krzysztofa Pieśkiewicza oraz strzał Łukasza Kusiaka, który nieznacznie minął słupek bramki Stilonu. Kilka razy kotłowało się też na przedpolu bramki Kacpra Rosy po stałych fragmentach gry.
W przerwie meczu na stadionie pojawiła się 50-60-osobowa grupa kibiców Stilonu i Chrobrego Głogów, co być może wpłynęło na lepszą postawę gości. Gola zdobyli szybko, bo w 55-ej minucie. Duża w tym zasługa jeleniogórskiej defensywy, gdyż Mateusz Firlej stracił orientację add położenia piłki i stojący za jego plecami Daniel Mrozek z woleja wpakował ją do bramki Karkonoszy. W następnych akcjach niepewne interwencje zanotował Oskar Wieliczko, ale zarówno Konrad Ziajka jak i Łukasz Maliszewski nie wykorzystali sprezentowanych im sytuacji. Pod drugą bramką nie działo się wiele. Groźnie z dystansu uderzył Sylwester Wersocki. Ponadto jak przed przerwą, kilka razy działo się w 16-tce Stilonu po rzutach rożnych i wolnych. Tuż przed końcem przyjezdni mogli przypieczętować swoją wygraną, jednak Ziajka po minięciu golkipera KSK nie trafił do pustej bramki. Piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Mogło to się zemścić na piłkarzach z Gorzowa Wielkopolskiego, jednak mocny strzał Łukasza Kowalskiego w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońców Stilonu.
Po meczu trener Artur Milewski zwrócił uwagę, że dwa razy obrońcy gości zagrywali piłkę ręką, w polu karnym i tuż przed nim, ale sędzia nie zareagował na te zdarzenia. - Przegraliśmy już trzy mecze po rzutach karnych podyktowanych za tego typu zagrania. Nie skarżę się, zwracam tylko uwagę, że ta prawidłowość działa w jedną stronę - powiedział Milewski.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - STILON GORZÓW WIELKOPOLSKI 0-1 (0-0)

Bramki: 0-1 Mrozek 55'.
Żółte kartki: Palimąka oraz Wiśniewski, Ziajka.
Sędziowali: Robert Parysek jako główny oraz Grzegorz Nalepa i Tomasz Skrzyński.
Widzów: 250.

KSK: Wieliczko - Mateusz Firlej, Kuźniewski, Wawrzyniak, Palimąka, Pieśkiewicz (66' Szramowiat), Wersocki, Poszelężny, Kusiak (66' Kowalski), Sareło (70' Lekszycki), Maciej Firlej.
STILON: Rosa - Gołdyn, Mazalon, Gruszecki, Szwiec, Wiśniewski, Kaczmarczyk, Świtaj (85' Kozioła), Chyrek (60' Ziajka), Maliszewski (85' Nowak), Mrozek (77' Ogrodowski).

Piotr Kuban
foto: Piotr Kuban

Podziel się z innymi:

2016-04-27 19:35

zobacz galerię
Przybornik
Najczęściej czytane

› Zapowiedź 1. kolejki Kl... czas 2026-08-02
komentarze komentarze: 14


› Wyniki i tabela po 1. k... czas 2026-08-08
komentarze komentarze: 4


› Marciszów: kierowca pędził 6... czas 2026-08-09
komentarze komentarze: 6


› Bóbr wciąż pod nadzorem sł... czas 2026-08-13
komentarze komentarze: 2


› Jelenia Góra: bezpłatne ba... czas 2026-08-11
komentarze komentarze: 2