Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie małe

24.52°C 1019 hPa 58%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Usługi:
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-06-26)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7599
euro euro 1 EUR 4.2869
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6511
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9695
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1767
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Kowary wiercą pierwszą studnię głębinową. Koniec problemów z wodą?

Kowary wspólnie z Karkonoskim Systemem Wodociągów i Kanalizacji budują pierwszą we współczesnej historii miasta studnię głębinową. Inwestycja w dzielnicy Podgórze ma zabezpieczyć dostawy wody pitnej, szczególnie w okresach suszy hydrologicznej, z którą mieszkańcy zmagają się od lat.

Powstają dwa odwierty sięgające do 100 metrów głębokości. Według burmistrz Elżbiety Zakrzewskiej dzienna wydajność może wynieść około 100 metrów sześciennych, co pokryje potrzeby co najmniej tysiąca osób. Dotychczasowe ujęcia powierzchniowe są silnie uzależnione od warunków atmosferycznych, a niedobory szczególnie odczuwają mieszkańcy wyższych pięter na osiedlu Wichrowa Równia. Po zakończeniu wierceń sprawdzona zostanie wydajność i jakość wody, a następnie ruszą prace projektowe nad zbiornikami i podłączeniem do istniejącej sieci.

Koszt inwestycji to około miliona złotych.

Źródło: radiowroclaw.pl

Podziel się z innymi:

2026-05-13 11:52

Komentarze

Redakcja JG24.PL nie ponosi odpowiedzialności za komentarze i ich treści. Opinie w nich zawarte nie są opiniami redakcji, tylko osób które je piszą. Jeżeli którykolwiek z komentarzy narusza netykietę lub Twoje dobre imię, zawiadom nas o tym.

gornik73 @ 153.88.111.*

wysłany: 2026-05-14 16:30

Milion złotych za dwa odwierty to nie jest mało, ale jak się patrzy ile lat ludzie na górnych piętrach siedzieli bez wody latem, to może i warto było.

Podgorze @ 89.72.195.*

wysłany: 2026-05-14 20:30

Ciekawe ile czasu zajmie etap 'prace projektowe nad zbiornikami i podłączeniem'. Odwierty gotowe, woda pewnie jest, a zanim doleci do kranów to jeszcze parę sezonów suszy minie.

Marekzgor @ 83.15.14.*

wysłany: 2026-05-15 19:00

100 metrów sześciennych dziennie na tysiąc osób - to jakieś 100 litrów na osobę. Wystarczy, ale bez szaleństw.

baca @ 89.72.22.*

wysłany: 2026-05-16 18:00

Wiecie co, 'pierwsza we współczesnej historii miasta' to ciekawe sformułowanie. Czyli kiedyś już wiercili, potem przestali, a teraz znowu odkrywają koło. Typowe.

Mieszkaniec @ 37.28.153.*

wysłany: 2026-05-18 07:30

Hm, nie do końca rozumiem czemu dopiero teraz. Jak długo te susze w Kowarach trwają? Bo mam wrażenie że to nie jest problem z ostatniego roku.

zenek @ 88.199.99.*

wysłany: 2026-05-18 19:00

Cały problem to te ujęcia powierzchniowe - wystarczy suche lato i połowa osiedla kręci kranem i nic nie leci. Dobrze że w końcu sięgnęli głębiej.

szarak @ 83.20.224.*

wysłany: 2026-05-19 07:30

Pytanie czy ta woda z głębokości 100 metrów nie będzie wymagała jakiegoś dodatkowego uzdatniania. Nie każde ujęcie głębinowe od razu nadaje się do picia bez obróbki.

czeski @ 212.244.162.*

wysłany: 2026-05-20 08:00

Zastanawiam sie czy te 100 metrow to juz wystarczy zeby miec wode niezaleznie od pogody, czy to nadal moze byc za plytko przy dluzszej suszy.


Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść:


Przybornik
Najczęściej czytane

› Pomarańczowy alert IMGW dl... czas 2026-06-25
komentarze komentarze: 4


› Jelenia Góra: ruszyła wtórna ... czas 2026-06-22
komentarze komentarze: 9


› Jelenia Góra: usiłowali wł... czas 2026-06-17
komentarze komentarze: 8


› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ... czas 2026-06-18
komentarze komentarze: 16


› Krajowa Mapa Zagrożeń Bezp... czas 2026-06-21
komentarze komentarze: 10