NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
zachmurzenie małe
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
- Zbyszek:
› Powiat Karkonoski wyremontuje drogę Mała Kamienica -...
2026.06.23 07:27
- wiktor:
› Słowa, które ranią. Międzynarodowy Dzień Przeciwdzia...
2026.06.23 06:40
- szlakowy:
› Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne już 2...
2026.06.23 06:17
- Do wyżej:
› Wyniki i tabela po 26. kolejce Klasa B / Grupa 3
2026.06.23 05:24
- sebajg:
› Burze z gradem nad Jelenią Górą. IMGW ostrzega - ale...
2026.06.22 23:34
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.7282 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2693 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.6145 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.9234 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1764 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Jelenie drugiej emisji
Już 20 września 2008 roku, podczas odbywającego się na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze Kabaretonu, będziemy mieli okazje nabyć Jelenie drugiej emisji. Od godziny 16:00 na Placu Ratuszowym będą mieli swoje stoisko przedstawiciele Karkonoskiego Domu Numizmatycznego, firmy która razem z Miastem Jelenia Góra organizuje całą akcję.Jak mówi Szymon Kurowski, organizator całego przedsięwzięcia – zarezerwowaliśmy większą ilość dukatów do sprzedaży niż w maju i będziemy na Placu Ratuszowym aż do ostatniej zainteresowanej osoby.
Cofając się pamięcią do tegorocznej majówki wszyscy pamiętamy ogromne zainteresowanie jeleniogórskim dukatem lokalnym wyemitowanym z okazji 900-lecia Jeleniej Góry. Znane przez wszystkich Jelenie były rozchwytywane przez mieszkańców, turystów i kolekcjonerów z całej Polski. W ciągu zaledwie paru godzin, ze stoiska Mennicy Polskiej oraz w ciągu paru dni, od jeleniogórskich agentów akcji, niemal wszystkie dukaty zostały rozdysponowane pomiędzy chętnych.
Po sukcesie pierwszej akcji zapadła decyzje o reemisji. W obiegu znajdą się dwa nominały dukatów lokalnych, które będą ważne jako środek płatniczy w Jeleniej Górze do końca października 2008 roku. Mennica Polska wyprodukowała 20.000 "4-jeleniówek" oraz 30.000 "3-jeleniówek". Na jeleniogórskich dukatach znajdzie się poza jeleniem, ratusz wraz z miejską fontanną Neptuna. "4-jeleniówka" będzie miała średnicę 27mm, natomiast "3-jeleniówka" średnicę 22mm. Oba dukaty będą wykonane w mosiądzu.
Od przedostatniego weekendu września, poza pierwszym dniem emisji, Jelenie będzie można zdobywać także w ponad trzydziestu specjalnie oznaczonych punktach miasta (lista znajduje się na stronie Urzędu Miasta oraz na stronie www.dukat-lokalny.pl. Jeleniami będzie można płacić, otrzymywać je w formie reszty oraz zamieniać jako równowartość 4 lub 3 złotych, w zależności od nominału.
Dla kolekcjonerów została zarezerwowana na pierwszy dzień emisji także wersja srebrna reemitowanego dukata wyprodukowana przez Mennice Polską w nakładzie 500 sztuk. Srebrne 40 Jeleni o wielkości 38,61mm, posiadają dodatkowo ozdobne zamszowe pudełko, certyfikat oraz numerowany rant.
Zapraszamy wszystkich do zabawy podczas Kabaretonu!
UM Jelenia Góra
Podziel się z innymi:
2008-09-18 19:10
› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ...
2026-06-18
komentarze: 10
› Słowa, które ranią. Międzyna...
2026-06-19
komentarze: 8
› Jelenia Góra: dzieci uczył...
2026-06-14
komentarze: 5
› Szklarska Poręba: dotacje...
2026-06-15
komentarze: 9
› Wyniki i tabela po 30. ...
2026-06-13
komentarze: 18







MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol