Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

pochmurnie

31.28°C 1017 hPa 50%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Usługi:
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-06-26)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7599
euro euro 1 EUR 4.2869
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6511
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9695
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1767
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Jelenia Góra: ochotnicy z ulicy Wiejskiej mają wreszcie nową remizę

Ochotnicza Straż Pożarna z ulicy Wiejskiej w Jeleniej Górze doczekała się nowoczesnej remizy. Do tej pory ratownicy po akcjach przebierali się pod wiatą, nawet przy kilku stopniach Celsjusza, a mundury prali w domach. Budowa kosztowała 2,5 miliona złotych.

Inwestycję wsparł wydział zarządzania kryzysowego miasta kwotą około 500 tysięcy złotych, a 2 miliony pochodzą z Polskiego Ładu - poinformował prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. W budynku znalazły się szatnie z prysznicami, kuchnia oraz sala konferencyjna, w której można prowadzić szkolenia. Jak podkreślają druhowie, strefy czyste to także element profilaktyki antyrakowej, coraz istotniejszej w służbie strażackiej.

Jednostka, wspierająca Państwową Straż Pożarną, w 2025 roku zajęła drugie miejsce w Polsce wśród formacji spoza Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego pod względem liczby wyjazdów. OSP otrzymała również nowy samochód do akcji poszukiwawczych.


Fot. Strebski / commons

Źródło: radiowroclaw.pl

Podziel się z innymi:

2026-05-12 12:13

Komentarze

Redakcja JG24.PL nie ponosi odpowiedzialności za komentarze i ich treści. Opinie w nich zawarte nie są opiniami redakcji, tylko osób które je piszą. Jeżeli którykolwiek z komentarzy narusza netykietę lub Twoje dobre imię, zawiadom nas o tym.

ksk @ 37.109.165.*

wysłany: 2026-05-12 14:02

To teraz juz mozna rozdawac nowe samochody i wozy strazackie swiat szybko sie zmienia

straakfan @ 88.220.57.*

wysłany: 2026-05-12 19:00

Przebierać się pod wiatą przy minusach - to brzmi jak żart, ale tak było. Dobrze że w końcu ktoś to naprawił.

ksk @ 37.109.165.*

wysłany: 2026-05-12 20:15

Do wyzej wyborcy od 100 konkretow ty lepiej zobacz jak usmiechnieci kraj zadluzaja i na nic nie ma pieniedzy .

strzel @ 80.53.30.*

wysłany: 2026-05-14 20:00

Drugie miejsce w Polsce pod względem wyjazdów i przez tyle lat nie mieli nawet porządnej szatni - to dopiero smutne. Cieszę się że to w końcu zmieniono.

ognik @ 83.25.9.*

wysłany: 2026-05-16 07:00

2,5 miliona to sporo, ale jak policzyć, że druhowie przez lata prali mundury we własnych praniach i stali na mrozie po akcjach, to może jednak uczciwa cena.

gazda @ 194.55.5.*

wysłany: 2026-05-16 14:00

Strefy czyste i profilaktyka antynowotworowa w OSP - to akurat nie jest fanaberia, kancerogeny wchłaniane przez ubrania to poważny problem i dobrze że w końcu ktoś to uwzględnił przy projektowaniu remizy.

remizak @ 83.30.202.*

wysłany: 2026-05-16 21:00

Z tego co wiem, takich remiz w Polsce brakuje całymi setkami - większość ochotników wciąż wraca z akcji i nie ma gdzie nawet normalnie się umyć.

Waldek @ 178.36.206.*

wysłany: 2026-05-16 22:30

Ciekawe ile lat to czekało na realizację - bo jak druhowie prali mundury w domu i stali pod wiatą na mrozie, to chyba nie zaczęło się wczoraj.

bojak @ 194.150.98.*

wysłany: 2026-05-16 23:00

No i tak powinno być - ludzie ryzykują życiem i zasługują na coś więcej niż wiata i zlew w domu.

Piksel @ 81.219.76.*

wysłany: 2026-05-17 07:00

Hm, dopiero drugie miejsce w Polsce i dopiero teraz normalna szatnia - trochę to mówi o priorytetach przez ostatnie lata.

druhem @ 83.16.60.*

wysłany: 2026-05-17 13:30

Samochód do poszukiwań i normalna szatnia w jednym roku - na raz tyle dobrego to rzadkość.

goral77 @ 89.79.200.*

wysłany: 2026-05-18 23:00

Drugie miejsce w kraju pod wyjazdami i przez tyle lat brak porządnych pryszniców - no ale lepiej późno niż wcale.


Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść:


Przybornik
Najczęściej czytane

› Jelenia Góra: ruszyła wtórna ... czas 2026-06-22
komentarze komentarze: 9


› Pomarańczowy alert IMGW dl... czas 2026-06-25
komentarze komentarze: 3


› Jelenia Góra: usiłowali wł... czas 2026-06-17
komentarze komentarze: 8


› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ... czas 2026-06-18
komentarze komentarze: 16


› Krajowa Mapa Zagrożeń Bezp... czas 2026-06-21
komentarze komentarze: 9