NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
pochmurnie
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
- slimak:
› Szklarska Poręba: rusza remont dróg szutrowych w czt...
2026.06.27 19:04
- Podgorze:
› Szklarska Poręba: rusza remont dróg szutrowych w czt...
2026.06.27 18:31
- zielonka:
› Jeleniogórski Budżet Obywatelski 2027: 31 projektów...
2026.06.27 18:05
- wiktor:
› Jelenia Góra: mieszkanka straciła blisko 5 tysięcy z...
2026.06.27 17:34
- Zetka:
› Książnica Karkonoska zaprasza na galę konkursu plast...
2026.06.27 17:15
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.7599 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2869 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.6511 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.9695 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1767 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Jelenia Góra: ochotnicy z ulicy Wiejskiej mają wreszcie nową remizę
Ochotnicza Straż Pożarna z ulicy Wiejskiej w Jeleniej Górze doczekała się nowoczesnej remizy. Do tej pory ratownicy po akcjach przebierali się pod wiatą, nawet przy kilku stopniach Celsjusza, a mundury prali w domach. Budowa kosztowała 2,5 miliona złotych.Inwestycję wsparł wydział zarządzania kryzysowego miasta kwotą około 500 tysięcy złotych, a 2 miliony pochodzą z Polskiego Ładu - poinformował prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. W budynku znalazły się szatnie z prysznicami, kuchnia oraz sala konferencyjna, w której można prowadzić szkolenia. Jak podkreślają druhowie, strefy czyste to także element profilaktyki antyrakowej, coraz istotniejszej w służbie strażackiej.
Jednostka, wspierająca Państwową Straż Pożarną, w 2025 roku zajęła drugie miejsce w Polsce wśród formacji spoza Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego pod względem liczby wyjazdów. OSP otrzymała również nowy samochód do akcji poszukiwawczych.
Fot. Strebski / commons
Źródło: radiowroclaw.pl
Podziel się z innymi:
2026-05-12 12:13
Komentarze
straakfan @ 88.220.57.*
wysłany: 2026-05-12 19:00
Przebierać się pod wiatą przy minusach - to brzmi jak żart, ale tak było. Dobrze że w końcu ktoś to naprawił.
ksk @ 37.109.165.*
wysłany: 2026-05-12 20:15
Do wyzej wyborcy od 100 konkretow ty lepiej zobacz jak usmiechnieci kraj zadluzaja i na nic nie ma pieniedzy .
strzel @ 80.53.30.*
wysłany: 2026-05-14 20:00
Drugie miejsce w Polsce pod względem wyjazdów i przez tyle lat nie mieli nawet porządnej szatni - to dopiero smutne. Cieszę się że to w końcu zmieniono.
ognik @ 83.25.9.*
wysłany: 2026-05-16 07:00
2,5 miliona to sporo, ale jak policzyć, że druhowie przez lata prali mundury we własnych praniach i stali na mrozie po akcjach, to może jednak uczciwa cena.
gazda @ 194.55.5.*
wysłany: 2026-05-16 14:00
Strefy czyste i profilaktyka antynowotworowa w OSP - to akurat nie jest fanaberia, kancerogeny wchłaniane przez ubrania to poważny problem i dobrze że w końcu ktoś to uwzględnił przy projektowaniu remizy.
remizak @ 83.30.202.*
wysłany: 2026-05-16 21:00
Z tego co wiem, takich remiz w Polsce brakuje całymi setkami - większość ochotników wciąż wraca z akcji i nie ma gdzie nawet normalnie się umyć.
Waldek @ 178.36.206.*
wysłany: 2026-05-16 22:30
Ciekawe ile lat to czekało na realizację - bo jak druhowie prali mundury w domu i stali pod wiatą na mrozie, to chyba nie zaczęło się wczoraj.
bojak @ 194.150.98.*
wysłany: 2026-05-16 23:00
No i tak powinno być - ludzie ryzykują życiem i zasługują na coś więcej niż wiata i zlew w domu.
Piksel @ 81.219.76.*
wysłany: 2026-05-17 07:00
Hm, dopiero drugie miejsce w Polsce i dopiero teraz normalna szatnia - trochę to mówi o priorytetach przez ostatnie lata.
druhem @ 83.16.60.*
wysłany: 2026-05-17 13:30
Samochód do poszukiwań i normalna szatnia w jednym roku - na raz tyle dobrego to rzadkość.
goral77 @ 89.79.200.*
wysłany: 2026-05-18 23:00
Drugie miejsce w kraju pod wyjazdami i przez tyle lat brak porządnych pryszniców - no ale lepiej późno niż wcale.
› Jelenia Góra: ruszyła wtórna ...
2026-06-22
komentarze: 9
› Jelenia Góra: usiłowali wł...
2026-06-17
komentarze: 8
› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ...
2026-06-18
komentarze: 16
› Pomarańczowy alert IMGW dl...
2026-06-25
komentarze: 3
› Krajowa Mapa Zagrożeń Bezp...
2026-06-21
komentarze: 9







MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol
ksk @ 37.109.165.*
wysłany: 2026-05-12 14:02
To teraz juz mozna rozdawac nowe samochody i wozy strazackie swiat szybko sie zmienia