NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
pochmurnie
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
- Waldek:
› Ostrzeżenie IMGW: upał trzeciego stopnia na Dolnym Ś...
2026.06.27 22:55
- zibi:
› Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pomaga chronić...
2026.06.27 22:16
- sebo:
› Siedlęcin: uciekał skuterem przed policją, miał doży...
2026.06.27 21:56
- Pelikan:
› Pił, bo miał urodziny. 73-latek dwa razy w trzy dni...
2026.06.27 21:12
- sebek:
› Jelenia Góra: ukradł pralkę z wynajmowanego apartame...
2026.06.27 20:39
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.7599 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2869 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.6511 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.9695 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1767 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Czeska niedziela na 39. Biegu Piastów
Czesi wzięli wszystko. 39. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego zakończył się w niedzielę zwycięstwami naszych południowych sąsiadów na obu dystansach, czyli na 25 kilometrów stylem klasycznym oraz 30 km stylem dowolnym. W niedzielę wystartowało ponad 1500 osób.Jako pierwsi w niedzielę wystartowali specjaliści od stylu dowolnego. O 9.50 na trasie pojawiła się dwójka niepełnosprawnych biegaczy, a o 10.00 stawka ponad 300 zawodniczek i zawodników.
Dość szybko na czele znalazła się dwójka: Jiri Rocarek (Czechy) oraz Toni Escher (Niemcy). Ten drugi bardzo mocno chciał wygrać, poprawiając sobie humor po tym, jak nie ukończył biegu na 50 kilometrów w sobotę. Na 18 kilometrze obaj biegli jeszcze razem, ale Rocarek postanowił wtedy zaatakować. Do mety dobiegł sam, z blisko minutową przewagą nad Escherem.
Dla Czecha było to drugie zwycięstwo w 39. Biegu Piastów - w piątek był najlepszy na 15 kilometrów stylem klasycznym. - Jestem szczęśliwy, że udało mi się wygrać dwukrotnie w Jakuszycach. Bardzo fajne trasy, ciekawa rywalizacja. To był dla mnie udany bieg - mówił na mecie zwycięzca.
Wśród kobiet najlepsza była Klara Moravcova, która w sobotnim biegu na 50 kilometrów była druga. W ciągu dwóch dni przebiegła blisko 80 km i dwukrotnie znalazła się na podium.
Najlepszy z Polaków w stylu dowolnym był Bogusław Gracz, który uplasował się na czwartej pozycji. Wśród Polek najlepsza była Katarzyna Witek z Warszawy, trzecia w klasyfikacji kobiet.
W wyścigu stylem dowolnym wystartowały 394 osoby.
Na 25 km klasykiem od początku na czele znajdowała się grupa sześciu zawodników. Na pierwszy kilometrach stawkę prowadził Mariusz Dziadkowiec-Michoń, reprezentujący Stowarzyszenie Bieg Piastów.
Po kilku kilometrach okazało się jednak, kto miał najlepiej nasmarowane narty. Czesi, podobnie, jak w poprzednich dniach zaczęli odjeżdżać rywalom na szybkiej trasie (pierwsza połowa dystansu prowadziła głównie w dół). Na półmetku Dan Slechta i Tomas Jakoubek mieli już półtorej minuty przewagi nad rywalami. Przez chwilę obaj biegli razem, ale potem Slechta, regularnie startujący na jakuszyckich trasach, uciekła swojemu koledze. Do mety dobiegł z przewagą ponad minuty nad Jakoubkiem i ponad 3 minut nad trzecim Martinem Furrerem ze Szwajcarii.
- Świetnie mi się dziś biegło, a o wygranej oprócz dobrej formy, zdecydowały także świetnie zrobione narty - mówił na mecie Dan Slechta.
Dodajmy tylko, że Czech wygrał tegoroczny cykl Enervit Classic 5-10-15, organizowany na jakuszyckich trasach przez Stowarzyszenie Bieg Piastów.
Najlepszy z Polaków był Łukasz Bronowicki z Jeleniej Góry, który był czwarty. Bronowicki przegrywał już w tym roku ze Slechtą, właśnie na biegach z cyklu 5-10-15.
Wśród pań bezapelacyjnie najlepsza była Czeszka Adela Boudikova. To dla niej druga wygrana w 39. Biegu Piastów. W piątek była najlepsza na 15 kilometrów klasykiem. W niedzielę Boudikova przegrała tylko z pięcioma mężczyznami. A drugą na mecie kobietę - Natalię Grzebisz wyprzedziła aż o 11 minut.
Po starcie ostatniego zawodnika wyruszyła Polarna Wyprawa Zuchów, na starcie której mieliśmy kilkudziesięciu młodych biegaczy. W tej rywalizacji każdy był zwycięzcą i każdy otrzymał pamiątkowy medal.
Wyniki biegów na 25 km klasykiem i 30 km stylem dowolnym tutaj: http://online.datasport.pl/results1398/
Stowarzyszenie Bieg Piastów
Podziel się z innymi:
2015-03-01 15:24
› Jelenia Góra: ruszyła wtórna ...
2026-06-22
komentarze: 9
› Pomarańczowy alert IMGW dl...
2026-06-25
komentarze: 3
› Jelenia Góra: usiłowali wł...
2026-06-17
komentarze: 8
› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ...
2026-06-18
komentarze: 16
› Krajowa Mapa Zagrożeń Bezp...
2026-06-21
komentarze: 10








MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol