Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie duże

5.64°C 998 hPa 91%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze

- Ostra jazda:
Marek Siatrak rezygnuje ze stanowiska prezesa Karkon...
czas 2026.02.05 09:13

- Kibic:
Marek Siatrak rezygnuje ze stanowiska prezesa Karkon...
czas 2026.02.04 12:02

- Radek:
Rusza inwestycja TBS
czas 2026.01.31 08:42

- Tak, tak:
Rusza inwestycja TBS
czas 2026.01.30 21:47

- ksk:
ZORKA Sp. z o.o. - komunikat
czas 2026.01.30 15:30

Kursy walut (akt. 2026-02-04)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.5755
euro euro 1 EUR 4.2241
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6059
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9015
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1734
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Bogdan Nauka o zbliżającym się XXIV MFTU

Wczoraj na spotkaniu z dziennikarzami dyrektor Teatru Jeleniogórskiego - Bogdan Nauka w przybliżył kulisy XXIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych.
Na początku dyrektor przybliżył problemy finansowe festiwalu, które spowodowały cięcia w jego repertuarze. Niestety, tegoroczna impreza uzyskała mniejsze wsparcie finansowe niż w poprzednich latach. Nie było dotacji z Unii Europejskiej, która miała miejsce rok temu przy wspólnej organizacji festiwalu w Jeleniej Górze i Goerlitz.

Sponsorzy również nie dopisali. Najwięcej środków wyłożyło tradycyjnie miasto Jelenia Góra a pozostała część kosztów została pozyskana z Urzędu Marszałkowskiego. Jak mówi Bogdan Nauka bez dużych nakładów pieniężnych nie ściągnie się do Jeleniej Góry wielkich widowiskowych grup teatralnych oferujących potężne widowiska.
Kilka słów na temat trup, które ściągną za kilka dni do stolicy Karkonoszy. Zamiarem Teatru Jeleniogórskiego jest pokazanie co roku czegoś nowego. Tym razem formułę imprezy najprościej sformułować w haśle: "Sąsiedzi, Przyjaciele, Goście". Sąsiedzi, czyli Czesi, Rosjanie, Białorusini, Ukraińcy; przyjaciele - zespoły z Polski oraz goście - grupa z Portugalii.
Wg dyrektora TJ zespoły, które przyjadą do Jeleniej Góry nie są jakimiś podrzędnymi grupami ale liczącymi się w świecie teatru i sztuki ulicy zespołami. Na szczególną uwagę zasługuje Teatr "A" (Polska), który należy do krajowej czołówki. Rosyjski Teatr Wędrujące Lalki Pana Pejo zapewne zainteresuje tych, którzy lubią zaskakujące maski, magię i tajemniczość. Teatr Wolny z Białorusi zaprezentuje sztukę ukazującą chłopski bunt w oprawie białoruskich obrzędów ludowych. Z przyczyn politycznych została ona zakazana do wystawiania na Białorusi. Pozostałe spektakle będą niemniej interesujące i niezwykłe. Warto obejrzeć je wszystkie zapowiada Nauka.

Program XXIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych dostępny jest tutaj.

Maciej Chyra
foto: Maciej Chyra

Podziel się z innymi:

2006-08-02 15:50

zobacz galerię
Przybornik
Najczęściej czytane

› Jeleniogórscy policjanci z... czas 2026-02-02
komentarze komentarze: 0


› Uchwała krajobrazowa w ... czas 2026-02-02
komentarze komentarze: 0


› Nie zatrzymał się do kont... czas 2026-02-03
komentarze komentarze: 0


› Kradzież z otwartego au... czas 2026-02-03
komentarze komentarze: 0


› Mrozy nie odpuszczają -... czas 2026-02-03
komentarze komentarze: 0