Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

8.60

ug/m3

O3

6.90

ug/m3

PM10

18.20

ug/m3

PM2.5

15.30

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-09-19 o godzinie 01:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie umiarkowane

17.39°C 1025 hPa 99%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze

- Do wyżej:
Marek Siatrak rezygnuje ze stanowiska prezesa Karkon...
czas 2025.09.18 06:37

- Katarzyna:
Zużyte ubrania problemem w Jeleniej Górze. Czy miast...
czas 2025.09.17 11:32

- kuban śpi?:
Marek Siatrak rezygnuje ze stanowiska prezesa Karkon...
czas 2025.09.15 08:47

- postawić tam sygnalizację:
Utrudnienia na skrzyżowaniu Wolności-Lipowa
czas 2025.09.12 18:27

- Johnydep:
Podsumowanie ligi okręgowej - miejsca 13-16
czas 2025.09.11 20:11

Kursy walut (akt. 2025-09-18)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.5986
euro euro 1 EUR 4.2564
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.5601
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9085
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.175
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Akt oskarżenia przeciwko sprawcom włamań do bankomatów

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko czterem osobom podejrzanym o dokonanie w okresie od grudnia 2018 roku do marca 2019 roku włamań do bankomatów oraz szeregu innych przestępstw.

Pierwsze z włamań miało miejsce 1 grudnia 2018 roku w jednym z marketów w Bolesławcu. Sprawcy przy użyciu pojazdu staranowali drzwi do sklepu i dostali się od jego przedsionka, w którym stał bankomat. Wówczas nie udało im się jednak dokonać kradzieży z uwagi na reakcję pracowników sklepu oraz stojące tam wózki sklepowe blokujące dostęp do urządzenia.

Do kolejnego z włamań doszło 12 grudnia 2018 roku w miejscowości Nowogrodziec w powiecie bolesławieckim. Skradziono wówczas pieniądze w kwocie ponad pół miliona złotych. Włamania dokonano poprzez zamocowanie pasów do ciągnika rolniczego i przywiązanie ich do bankomatu, a następnie wyrwanie urządzenia z podłoża i zabranie go innym pojazdem.

Następna próba włamania została podjęta przez sprawców 11 marca 2019 roku w Bolesławcu, kiedy 39-latek podjechał do bankomatu ciągnikiem rolniczym, po czym zamocował na bankomacie i pojeździe pasy holownicze i usiłował wyrwać urządzenie z podłoża. Próba nie powiodła się z powodu zerwania użytych przez podejrzanego pasów. Bankomat uległ jednak zniszczeniu. Wówczas podjęto skuteczny pościg za jednym ze sprawców poruszającym się ciągnikiem.

Poczynione następnie ustalenia Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu oraz Policji doprowadziły do zatrzymania pozostałych sprawców. Mężczyźni usłyszeli zarzuty włamania i usiłowania kradzieży z włamaniem do trzech bankomatów z zawartością pieniędzy.

Ponadto ustalono, że dopuścili się oni także innych przestępstw, w tym paserstwa użytego do włamań ciągnika, który pochodził z kradzieży, uszkodzenia innego pojazdu, posiadania substancji psychotropowych, a także posiadania broni i amunicji.

Jeden ze sprawców w chwili zatrzymania przez Policję był uzbrojony w przygotowany do oddania strzału, odbezpieczony pistolet, amunicję do tej broni oraz granaty szturmowe, gaz obezwładniający i nóż.

Inny oskarżony usłyszał ponadto zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Podczas przeszukania jego posesji ujawniono bowiem linię produkcyjną do wytwarzania metamfetaminy, a także ponad 100 gramów gotowej substancji.

Trzech oskarżonych zostało na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu tymczasowo aresztowanych, wobec jednego stosowany jest dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju.

Popełnione przez oskarżonych przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze od roku do 10 lat.

Krzysztofowi M., któremu zarzucono także wytwarzanie znacznych ilości substancji psychotropowych grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Oskarżeni to mieszkańcy powiatu bolesławieckiego w wieku od 26 do 39 lat.

Trzech z nich było dotychczas karanych sądownie, w tym za przestępstwa przeciwko mieniu. Jeden z oskarżonych odbywał już karę pozbawienia wolności orzeczoną za przestępstwo popełnione na terenie Austrii, w związku z czym aktualnie odpowiada w warunkach recydywy.

Informacja prasowa

Podziel się z innymi:

2019-09-04 20:51

Przybornik
Najczęściej czytane

› Pokłócił się z właścicielem,... czas 2025-09-05
komentarze komentarze: 0


› Utrudnienia na skrzyżow... czas 2025-09-12
komentarze komentarze: 1


› Schronisko Orle bez now... czas 2025-09-02
komentarze komentarze: 2


› Inauguracja 67. Wrześni... czas 2025-09-04
komentarze komentarze: 0


› Dodatkowe kursy MZK po ... czas 2025-09-04
komentarze komentarze: 0