NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
zachmurzenie umiarkowane
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Sprzedam:
- Pierogi ręcznie lepione black friday os... (2025.11.11)
Kupię:
- KUPIĘ ANTYKI - Skup starych OBRAZÓW i i... (2025.11.11)
Kupię:
- KUPIĘ ANTYKI - S T A R O C I E - ZADZWOŃ ! (2025.11.10)
Sprzedam:
- Hala namiotowa hangar rolnicza wiata ... (2025.11.08)
Sprzedam:
- Pierogi 100szt +30 uszek gratis black... (2025.11.08)
Kupię:
- KUPIĘ ANTYKI po / PORZĄDKACH / LIKWIDA... (2025.11.07)
Sprzedam:
- Pierogi świąteczne black friday ostat... (2025.11.07)
Kupię:
- SKUP ANTYKÓW – KUPIĘ Antyki ̵... (2025.11.06)
Kupię:
- KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU domu, miesz... (2025.11.05)
Sprzedam:
- Pierogi ręcznie lepione (2025.11.02)
- Tygrys:
› Potrącenie 9-latka na przejściu dla pieszych na ul...
2025.11.11 12:06
- Enek:
› Nowoczesne sterowanie ruchem i ścieżki rowerowe
2025.11.09 12:42
- ksk:
› Nowe stawki podatków i opłat
2025.11.06 22:41
- bartek samczyik:
› Jelenia Góra bez zakazu sprzedaży alkoholu
2025.11.06 11:20
- lzs:
› Bon ciepłowniczy - czym jest oraz komu przysługuje
2025.11.03 19:27
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.657 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2312 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.5755 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.7967 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1745 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Akt oskarżenia przeciwko Anecie B. oraz Piotrowi K.
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko 28-letniej Anecie B. oraz 28-letniemu Piotrowi K., którym zarzucono:- pobicie, wspólnie i w porozumieniu, w dniu 22 kwietnia 2014 r. w Jeleniej Górze Jerzego B., w wyniku którego doznał obrażeń skutkujących naruszeniem czynności narządów ciała na okres poniżej dni siedmiu, a nadto Anecie B.:
- spowodowanie, w tym samym miejscu i czasie u Mariana P. ciężkich obrażeń ciała realnie zagrażających jego życiu.
W toku przeprowadzonego w tej sprawie śledztwa ustalono następujący stan faktyczny.
W dniu 22 kwietnia 2014 r. około godz. 22:00 znajdujący się w stanie nietrzeźwości Aneta B. i Piotr K. przechodzili ulicą Wesołą w Jeleniej Górze. W pewnym momencie Piotr K. wszedł do ogródka na posesji należącej do Jerzego B. z zamiarem zerwania rosnących tam kwiatów.
Wówczas to Jerzy B., powiadomiony przez sąsiadkę, wyszedł na zewnątrz budynku. Pomiędzy wymienionym a Anetą B. i Piotrem K. doszło do kłótni. Aneta B. uderzyła Jerzego B. metalowym karabinkiem od smyczy. Po chwili wspólnie z Piotrem K. zaczęli go szarpać, a także uderzać rękoma po całym ciele.
Po chwili do wyżej wymienionych podeszli czekający wówczas w pobliżu na taksówkę 80-letni Marian P. i Józef P. z zamiarem udzielenia pomocy Jerzemu B. poprzez odciągnięcie od niego Piotra K.
Widząc to Aneta B. zbliżyła się do Mariana P. i uderzyła go pięścią w twarz, co spowodowało jego upadek i uderzenie głową o podłoże.
Następnie Piotr K. i Aneta B. oddalili się z miejsca zdarzenia.
W wyniku zdarzenia Jerzy B. doznał obrażeń skutkujących naruszeniem czynności narządów ciała na okres poniżej dni siedmiu natomiast Marian P. ciężkich obrażeń ciała, które spowodowały wystąpienie choroby realnie zagrażającej życiu w rozumieniu art. 156 § 1 pkt 2 kk.
W oparciu o zebrany w sprawie materiał dowodowy przedstawiono Anecie B. i Piotrowi K. zarzut popełnienia, wspólnie i w porozumieniu czynu określonego w art. 158 § 1 kk i art. 157 § 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk, a ponadto Anecie B. czynu z art. 156 § 1 pkt 2 kk.
Przy czym w kwalifikacji prawnej obu czynów uwzględniono również art. 57a § 1 kk albowiem wymienieni działali publicznie i z oczywiście błahego powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego.
Piotr K. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, choć w wyjaśnieniach opisywał okoliczności zdarzenia w sposób zmierzający do umniejszenia swojej winy.
Aneta B. przesłuchana w charakterze podejrzanej również przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów na szkodę Jerzego B. i Mariana P. Wyjaśniła, iż "machała" smyczą w kierunku mężczyzn, którzy podbiegli do niej i Piotra K. a także odepchnęła jednego z nich. Zaprzeczyła jednakże, by uderzyła kogokolwiek w twarz. Wyraziła skruchę.
W toku prowadzonego postępowania Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec wymienionych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania.
Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze uwzględnił złożone wnioski i zastosował wobec Anety B. i Piotra K. tymczasowy areszt.
Aneta B. i Piotr K. zwrócili się w toku postępowania przygotowawczego z prośbą o dobrowolne poddanie się karze.
Prokurator uwzględniając stopień winy i społecznej szkodliwości zarzuconych podejrzanym czynów oraz ich uprzednią karalność uznał, że karą adekwatną za popełniony przez Piotra K. czyn będzie kara 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności oraz orzeczenie nawiązki na rzecz pokrzywdzonego natomiast przez Anetę B. kara łączna (za oba zarzucone czyny) 4 lat pozbawienia wolności, a także orzeczenie nawiązek na rzecz obu pokrzywdzonych.
Wnioski o skierowanie sprawy na posiedzenie i wydanie w trybie art. 343 kpk wyroku skazującego wymienionych na uzgodnioną z nimi karę wraz z aktem oskarżenia przekazał do Sądu w dniu 27 czerwca 2014 r.
Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze w dniu dzisiejszy, uwzględnił wniosek Prokuratora i wymierzył Piotrowi K. karę w uzgodnionym z nim wymiarze natomiast wobec wycofania się przez Anetę B. z dokonanych z prokuratorem uzgodnień, skierował sprawę na rozprawę celem przeprowadzenia postępowania dowodowego.
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Podziel się z innymi:
2014-08-04 18:36
› Nowe stawki podatków i opłat
2025-11-06
komentarze: 1
› Jakie problemy zgłosili...
2025-11-04
komentarze: 0
› Jelenia Góra bez zakazu sp...
2025-11-05
komentarze: 1
› Bieg Niepodległości 202...
2025-11-06
komentarze: 0
› Już w piątek wernisaż! ...
2025-11-05
komentarze: 0








MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol