Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie umiarkowane

19.61°C 1014 hPa 40%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Usługi:
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Różne:
- "Rozwód kościelny" (2026.05.03)
Dam pracę:
- Elektryk / PV / Fotowoltaika / OZE (m/k) (2026.04.30)
Szukam pracy:
- Podnośnik koszowy pająk , Kopacek (2026.04.29)
Kupię:
- KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU domu, miesz... (2026.04.28)
Kupię:
- KUPIĘ OBRAZY - SKUP starych OBRAZÓW - O... (2026.04.28)
Sprzedam:
- Peugeote 308 SW (2026.04.22)
Sprzedam:
- Sprzedam Biuro Nieruchomości w Karpaczu (2026.04.22)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Pomieszczenia magazynowe (2026.04.22)
Sprzedam:
- Seat Alhambra 2006 (2026.04.17)
Sprzedam:
- Honda Civic 2009r. 1.4 i-VTEC Type S,... (2026.04.14)
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-04-30)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.646
euro euro 1 EUR 4.2589
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6182
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.917
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1747
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

30. Rajd Karkonoski

Pozytywny stres Dyrektora

Odbiorem administracyjnym z wydawaniem dokumentów do zapoznania z trasą rozpocznie się dziś, w czwartek, 30. Rajd Karkonoski, druga runda Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz runda rundzie Regional Rally Cup.
Na popołudnie planowana jest oficjalna konferencja prasowa organizatora, w której uczestniczyć będą goście: m.in. Prezydenta Miasta Jelenia Góra - Marcina Zawiła, Dyrektor Galerii Sudeckiej - Ewelina Raweńska, oraz zawodnicy: Grzegorz Grzyb, Robert Kundla, Maciej Oleksowicz i Maciej Kuśnierz. Poprowadzi ją Dyrektor Rajdu, Marek Kisiel.

Przez cały piątek załogi będą pracować nad notatkami, zapoznając się z odcinkami specjalnymi, a od 19-tej uczestniczyć będą w regulaminowym Badaniu Kontrolnym w Autoryzowanej Stacji Renault Dzięciołowski w Jeleniej Górze, od lat jednego z partnerów zawodów.

W sobotę, 15 maja od 8 rano do południa przywidziany jest odcinek testowy na trasie Nielestno - Czernica. Tam będzie możliwość sprawdzenia i dokonania ustawień samochodów. Następnie - o godz. 13.00 opublikowana zostanie lista startowa.

Organizatorzy z Automobilklubu Karkonoskiego zrobili wszystko, aby jak najbardziej przybliżyć imprezę nie tylko kibicom, ale także mieszkańcom miasta. O godzinie 13.45 przed Galerią Sudecką w Jeleniej Górze odbędzie się prezentacja zawodników, połączona z rozdawaniem przez nich autografów. Start Honorowy planowany jest na godz. 15-tą, a rampa znajdować się będzie na parkingu przed galerią. (Aleja Jana Pawła II).

Przypomnijmy - na liście zgłoszeń RSMP widnieje 89 załóg, w rundzie Regional Rally Cup ścigać się będzie 17 samochodów.
Czołowe numery startowe otrzymały załogi w Fordach Fiesta R5. Z numerem 1 pojadą liderzy klasyfikacji Mistrzostw Polski po Rajdzie Świdnickim - Krause, Grzegorz Grzyb i Robert Hundla. Dwójkę otrzymali Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski, trójkę - Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz, czwórkę - Łukasz Habaj i Piotr Woś, piątkę - Tomasz Kasprzyk i Damian Syty, szóstkę - Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur, siódemkę - Filip Nivette i Kamil Heller.
Z numerem 8. wyruszy trzykrotny Mistrz Polski, Bryan Bouffier z nowym pilotem (Thibault de La Haye) w Fordzie Fiesta, z 9 - Marcin Gacki i Marcin Bilski w Mitsubishi Lancer Evo IX RS, a z 10 - Wiesław Ingram i Magdalena Lukas (Subaru Impreza STI). Lider klasyfikacji w klasie 2WD, Jan Chmielewski z Jackiem Nowaczewskim (Citroen DS3 R3) mają nr 21.
Trasa zawodów liczy 424,38 kilometra, z czego 124,24 km stanowią odcinki specjalne. W sobotę, 16 maja zostanie rozegrany kultowy odcinek Karpacz z widowiskową hopą nad dawnym torem bobslejowymi natomiast w niedzielę, 17 maja zawodnicy pokonają dwukrotnie odcinki Lubomierz, Gradówek oraz Gajówka.
Na zakończenie (godz. 15.05) odbędzie się Superoes "Galeria Sudecka" w Jeleniej Górze o długości 6,32 kilometra (Power Stage). Ta widowiskowa próba zapewne przyciągnie tysiące widzów. Zaraz po zakończeniu OS9 załogi wyjadą na rampę mety (godz. 16.25).
Mekek Kisiel, Dyrektor rajdu: Przygotowanie do rajdu, które trwały od listopada zeszłego roku właśnie wchodzą w decydującą fazę. Już w czwartek zawodnicy będą mieli przeprowadzony Odbiór Administracyjny, na którym pobiorą wszystkie dokumenty związane z rajdem. Dla nas Organizatorów zaczyna się już bardzo gorący okres, gdzie cały czas z tyłu głowy kotłuje się pytanie czy wszystko zrobione, czy o czymś nie zapomnieliśmy. Osoby pracujące przy rajdzie są bardzo doświadczone i robią to od wielu lat, ale daleko nam do rutyny i cały czas chcemy coś ulepszać bądź zmieniać by Rajd Karkonoski był postrzegany przez wszystkich zainteresowanych, czyli Zawodników, Kibiców i Media jako dobrze zorganizowana impreza stojąca na wysokim poziomie, co powoduje duży stres, ale chyba taki pozytywny. Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo osób oglądających zmagania najlepszych zawodników startujących w LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski jak również samych zawodników. Zapraszam do Jeleniej Góry w sobotę na Ceremonię Startu pod nowo otwartą Galerią Sudecką o godzinie 14:45 i na trasy odcinków specjalnych. Wszystkie ważne informację znajda Państwo na stronie rajdu www.rajdkarkonoski.pl.
Sponsorem głównym rajdu jest LOTOS, sponsorami Miasto Jelenia Góra, Galeria Sudecka.

Informacja prasowa

Podziel się z innymi:

2015-05-14 13:48

Przybornik
Najczęściej czytane

› Jelenia Góra: mieszkanka s... czas 2026-05-01
komentarze komentarze: 1


› 2 maja - Dzień Flagi Rzecz... czas 2026-05-02
komentarze komentarze: 2


› Droga Jubileuszowa na Ś... czas 2026-05-02
komentarze komentarze: 6


› Kowary: 23-latek włamał... czas 2026-05-01
komentarze komentarze: 3


› Jelenia Góra: policjanci u... czas 2026-05-02
komentarze komentarze: 1