108.40

17.31

8.39

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-09 o godzinie 11:00.

Słaby występ drużyny Mai Włoszczowskiej na Mistrzostwach Europy

Polski zespół w składzie Marcin Karczyński (elita), Piotr Brzózka (junior), Maja Włoszczowska (elita) i Dariusz Batek (młodzieżowiec) zajął dziewiąte miejsce w wyścigu drużynowym rozpoczynającym Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim, które w tym roku odbywają się w Turcji. Złoty medal wywalczyli Szwajcarzy.

Dla polskiego zespołu wyścig o mistrzostwo Europy rozpoczął się bardzo pechowo. Jadący na pierwszej zmianie Marcin Karczyński objął prowadzenie, ale po chwili okazało się że sędzia pomylił trasę i skierował zawodników na rundę wyścigu indywidualnego. Zawodnicy musieli powrócić na linię startu. Drugie podejście nie było już tak udane, na trudnej technicznej trasie Marcin zaliczył upadek i ukończył swoje okrążenie na dziesiątym miejscu ze stratą niespełna trzech i pół minut do prowadzących Włochów i Szwajcarów.

Na drugiej zmianie jechał junior Piotr Brzózka, który utrzymał pozycję po pierwszym "kółku". Strata jednego z naszych faworytów w wyścigu indywidualnym do prowadzących Włochów wzrosła do czterech minut.

Nadzieją na poprawę lokaty była trzecia runda, kiedy to w reprezentacji Polski na trasę ruszyła Maja Włoszczowska. Nasza najbardziej utytułowana zawodniczka pojechała bardzo dobrze, przeskoczyła trójkę rywali i ukończyła swoje okrążenie na siódmej pozycji.

Na finałową rundę Dariusz Batek ruszył ze stratą niewiele ponad czterech minut do prowadzącej w tym momencie drużyny Szwajcarii. Do jadących na trzeciej pozycji Włochów polski zespół tracił około dwóch minut. Strata ta okazała się jednak zbyt duża, aby włączyć się do walki o medale. Dariusz Batek przyprowadził polską drużynę na dziewiątym miejscu ze stratą ponad siedmiu minut do Mistrzów Europy Szwajcarów.