280.83

92.44

8.03

4.56

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-16 o godzinie 14:00.

zachmurzenie umiarkowane

10.38°C 1002 hPa 46%
Usługi:
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Sprzedam:
- Domowe pierogi ręcznie lepione (2024.04.14)
Różne:
- serwis okien i drzwi (2024.04.14)
Różne:
- Lamele sufitowe na wymiar, imitacja d... (2024.04.13)
Sprzedam:
- Domowe pierogi ręcznie lepione (2024.04.11)
Sprzedam:
- Lamele drewnopodobne na sufit prosto ... (2024.04.11)
Różne:
- Pranie mebli tapicerowanych-sofy,kana... (2024.04.10)
Różne:
- usługi ogrodowe (2024.04.10)
Sprzedam:
- Na wymiar drewnopodobne maskownice st... (2024.04.08)

Orlik mistrzem jesieni

Z kompletem punktów zakończyły rundę jesienną piłkarski Orlika Jelenia Góra. 11-te zwycięstwo odniosły w niedzielę przy Złotniczej, gdzie pokonały Ślęzę Wrocław 2-1.
Ekipa trenera Dariusza Michałka przystąpiła do meczu mocno skoncentrowana, co zaowocowało pierwszym golem już w pierwszej minucie. Dynamiczną akcję prawą stroną boiska przeprowadziła Nikola Raszkowska. Kapitan Orlika zakończyła ją mocnym dośrodkowaniem na przedpole bramki wrocławianek, a tam piłkę do bramki skierowała Kinga Uryga. Szybko zdobyta bramka była cenną zdobyczą, bo jak się okazało mecz był zacięty, toczył się głównie w środku pola, a jeleniogórzanki miały pomysł na grę tylko do linii pola karnego. W 28-ej minucie błysnęła umiejętnościami Joanna Płonowska. Doświadczona zawodniczka zdecydowała się na uderzenie z dystansu i piłka wylądowała w okienku bramki strzeżonej przez Aleksandrę Malinowską. Gol stadiony świata! Do przerwy 2-0.
W drugiej połowie trwała zażarta walka. Ślęza miała problemy z dobrze zorganizowaną defensywą Orlika, musiała też uważać na kontry. Po jednej z nich gospodynie mogły zakończyć mecz, ale Uryga nie wykorzystała znakomitego prostopadłego podania od Nikoli Żurawskiej. Zemściło się to w 66-ej minucie, gry jeden z nielicznych błędów w obronie naszych dziewcząt wykorzystała Kinga Podkowa. Wrocławianki nie odpuszczały i do końca Orlik musiał pilnować wyniku.
- Obejmując Orlika nie myślałem o tym jak wypadniemy w rundzie jesiennej. Był to dla mnie nowy rozdział i pierwszy kontakt z piłką kobiecą. Przyszedłem tutaj zrobić dobrą robotę i uważam, że przy jednym treningu tygodniowo udało się ją wykonać. Duża w tym zasługa dziewczyn, które nadrabiają charakterem i zaangażowaniem. Mają swoje obowiązki domowe i pracę, mimo to znajdują czas na futbol, naprawdę jestem mile zaskoczony ich podejściem. Wracając do meczu ze Ślęzą, był to bardzo dobry przeciwnik, chyba jeden z mocniejszych w tej lidze. Fajnie rozwiązywały wiele sytuacji taktycznych. Trzeba się cieszyć z wygranej - mówił po meczu trener Dariusz Michałek.

ORLIK JELENIA GÓRA - ŚLĘZA WROCŁAW 2-1 (2-0)

Bramki: 1-0 Uryga 1', 2-0 Płonowska 30', 2-1 Podkowa 66'.
Sędziowali: Janusz Stefański jako główny oraz Ryszard Kwaśniewski i Andrzej Sondej.
Widzów: 20.

ORLIK: Piwońska - Żurawska (65' Kubik), Przydacz, Anita Biniecka (50' Misiewicz), Chrabąszcz, Dyzio (34' Nita), Korgul, Płonowska, Raszkowska, Uryga (75' Bańska), Zych.
ŚLĘZA: Malinowska - Pawlak (74' Kiliman), Mikołajczyk, Kucharska (57' Czajka), Wolak, Frączkiewicz (48' Balsam), Mielniczuk (53' Kasiura), Ołbińska, Piotrowska (41' Franczak), Podkowa, Stępień.

W roku 2017 KS Orlik Jelenia Góra w rozgrywkach ligowych i pucharowych jest dofinansowany przez miasto Jelenia Góra.

2017-11-20 19:31