217.98

90.58

12.20

7.81

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-27 o godzinie 01:00.

Victoria wygrała w Lubaniu

W Lubaniu od jakiegoś czasu sytuacja nie wygląda najlepiej. Z klubem rozstał się Krzysztof Gajewski, za którego drużynę ponownie objął Rafał Wichowski. Pod wodzą nowego-starego trenera zespół z Lubania w minionej kolejce uległ ostatniemu w tabeli Orłowi Wojcieszów. Łużyce serię niepowodzeń chciały przerwać w meczu z liderem. I choć miejscowym nie można było odmówić ambicji, to zespół z Ruszowa piłkarsko prezentował się dużo lepiej. Już w 5. min bramce wracającego po długiej przerwie Kukiełki próbował zagrozić Matusiak, ale uderzył niecelnie. Kwadrans później z rzutu wolnego uderzał Bogres, ale bramkarz Łużyc był na posterunku. Pod bramką gospodarzy niebezpiecznie było też w 25. min kiedy efektowną przewrotką popisał się Dziewiątak, chwilę później niecelnie główkował De Oliveira. Po zmianie stron Łużyce otworzyły się, ale w dalszym ciągu nie były w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Bilińskiego. Victoria co jakiś czas z kolei groźnie kontratakowała. W 58. min uderzył Stelwach. Jeszcze lepiej spisał się jednak Kukiełka, który kapitalnie odbił piłkę zmierzającą w samo okienko. Doświadczony bramkarz z Lubania był też górą w pojedynku z Kusiakiem, a następnie obronił uderzenie Kopani. W 73. min nie miał już jednak wiele do powiedzenia. Z bocznego sektora boiska piłkę wstrzelił Borges, a Kopania mocnym strzałem głową zdobył gola. Gospodarze w tej sytuacji mieli pretensje do sędziego. Ich zdaniem asystujący przy bramce Brazylijczyk sfaulował pilnującego go Berlińskiego i akcja powinna zostać przerwana. Kwadrans przed końcem w polu karnym Victorii upadł Bojdziński, ale zdaniem sędziego nie było to spowodowane przewinieniem gracza gości i nie użył gwizdka. Na tym emocje się zakończyły i Victoria mogła cieszyć się z dziewiątego ligowego zwycięstwa.

Łużyce Lubań - Victoria Ruszów 0-1 (0-0)

Bramka: 0:1 Kopania (73).
Żółte kartki: Berliński, Jakimowicz, Misiurek, Zawada oraz Pirszel.
Sędziował: Piotr Tośko.
Widzów: 80.

Łużyce: Kukiełka - Piaśnik, Rogalski, Wichowski (67 Sudnik), Zawada, Berliński (73 Ral), Jakimowicz, Bojdziński, Gawroniuk (81 Mandżejewski), Kościecha, Majer (81 Jastrzębski).

Victoria: Biliński - Borges, Dziewiątak, Kopania, De Oliveira, Kostek (60 Graczyk), Kusiak, Matusiak, Pirszel, Stelwach (90 Szczygielski), Zaręba.