152.51

66.37

4.21

2.71

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-20 o godzinie 14:00.

Grill zamiast Superligi...

Trzech sekund zabrakło szczypiornistkom KPR-u Jelenia Góra do utrzymania miejsca w PGNiG Superlidze. Niestety nasz zespół ostatecznie przegrał dwumecz barażowy z Ruchem Chorzów 50-51 i pomimo dzisiejszej wygranej 26-23, przyszły sezon spędzi na I-ligowych parkietach. Fakt ten chyba niespecjalnie zmartwi jeleniogórskich kibiców, którzy zamiast dopingować zespół w najważniejszym spotkaniu od lat, zdecydowali się spędzić czas w inny sposób, np. na grillu...
Od początku gospodyniom na parkiecie w hali Parku Sportowego Złotnicza szło jak po grudzie. Nasze dziewczęta rozpoczęły od zmarnowania rzutu karnego przez Sabinę Kobzar, co napędziło Ruch, który po golach Joanny Rodak i Oktawii Płomińskiej objął prowadzenie 2-0. Dystans dwóch bramek na korzyść niebieskich utrzymywał się bardzo długo, bo do 24-ej minuty. 60 sekund później Joanna Załoga i Sylwia Jasińska doprowadziły do remisu po 10. Co prawda chorzowianki ponownie objęły prowadzenie, ale zniwelowała je Aleksandra Tomczyk, a w ostatniej akcji Monika Ciesiółka rzutem przez cały parkiet zapewniła KPR-owi wygranie pierwszej połowy 13-12.
Już na wstępie drugiej części gry idealnej sytuacji nie wykorzystała Tatiana Bilenia, która nie pierwszy raz nie potrafiła znaleźć sposobu na pokonanie Iwony Staś. Mimo falstartu jeleniogórzanki powoli się rozkręcały i w kolejnych akcjach zaczęły odrabiać straty. Charakterem i wolą walki imponowały zwłaszcza Tomczyk i Jasińska. Ich celne rzuty w pewnym momencie wysforowały KPR na trzy gole przewagi. Niestety nie utrzymały jej długo, bo w 50-ej minucie Rodak doprowadziła do remisu po 20 i wydawało się, że kwestia dwumeczu jest rozstrzygnięta. Na szczęście tylko się wydawało, bo Załoga i Tomczyk poderwały drużynę i w 55-ej minucie na tablicy widniał wynik 24-21. W następnej akcji kibice oszaleli z radości, bo po trafieniu Bilenii KPR osiągnął wymagane minimum! Teraz trzeba było to obronić. Pierwsza próba zakończyła się powodzeniem, gdyż na gola Karoliny Jasinowskiej odpowiedziała Jasińska. W drugiej szczęśliwego zakończenia już nie było. Ostatnie pół minuty obie ekipy rozegrały na parkiecie w okrojonych składach, bowiem na ławkę kar powędrowały Bilenia i Jasinowska. Piłkę posiadały chorzowianki. Długo ją rozgrywały, dopiero trzy sekundy przed końcem na rzut zdecydowała się Agnieszka Piotrowska. Niestety piłka wpadła do bramki... Dlaczego zawodniczki KPR-u nie faulowały w tym momencie? Ruch nie miałby szans na rozegranie akcji, a rzut wolny z 9-ciu metrów po końcowej syrenie z góry byłby skazany na niepowodzenie... Można tak gdybać i rozgrywać tę akcję w wyobraźni, fakty jednak są takie, że Ruch obronił zaliczkę z pierwszego spotkania i w przyszłym sezonie zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej.

PS: Żenująco przy okazji meczu zachowały się władze KPR-u, bowiem klub informował w serwisach społecznościowych na swoich oficjalnych kontach, że wstęp na mecz jest wolny, a przy wejściu sprzedawano bilety. Brak słów...

KPR JELENIA GÓRA - RUCH CHORZÓW 26-23 (13-12)

KPR: Ciesiółka - 1, Hoffman, Filończuk - Bielnia - 2, Tomczyk - 8, Maziarz, Wojtas, Kobzar - 1, Załoga - 6, Jasińska - 7, Kanicka, Oreszczuk - 1, Janas, Skowrońska, Koc.
RUCH: Jaśkiewicz, Staś, Bednarek - Benducka - 3, Jasinowska - 7, M. Drażyk - 1, Piotrkowska - 1, Lesik, Masłowska, Rodak - 6, Nimsz, Płomińska - 5, Stokowiec.

2017-05-27 18:46