137.95

69.50

4.07

2.40

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-19 o godzinie 20:00.

Kobierzycka klątwa trwa nadal

Nie udało się przełamać naszym szczypiornistkom kompleksu KPR-u Kobierzyce. Beniaminek PGNiG Superligi po raz trzeci w tym sezonie pokonał jeleniogórzanki i jest już bardzo bliski zapewnienia sobie utrzymania.
Mecz w hali Parku Sportowego Złotnicza był prawdziwym spotkaniem walki, do której zawodniczek obu ekip nie trzeba było zachęcać i mobilizować. Lepiej rozpoczęły przyjezdne, które po golach Barbary Szymańskiej, Beaty Skalskiej i Anny Mączki prowadziły w 4-ej minucie 3-1. Sygnał do odwrotu dała Joanna Załoga i Sabina Kobzar, później wsparły je bramkami Aleksandra Tomczyk i Tatiana Bilenia. Kolejny dobry mecz rozgrywała bramkarka Monika Ciesiółka. Jej udane interwencje wzmocniły morale żółto - niebieskich, zwłaszcza obrona rzutu karnego wykonywanego przez Mączkę. W 20-ej minucie po golu Tomczyk gospodynie prowadziły 10-6 i wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Niestety, od tego momentu nasza ekipa grała w ofensywie na zaciągniętym hamulcu i kobierzyczanki odrobiły straty, by w ostatniej akcji przed syreną na przerwę objąć prowadzenie 13-12.
Po zmianie stron gra toczyła się gol za gol. Kwadrans przed końcem po golu Załogi prowadziliśmy 19-18. Niestety Aśka doznała kontuzji stawu skokowego i przez kilka minut nie było jej na parkiecie, do tego dwie minuty kary złapała Tatiana Bilenia i w 53-ej minucie wynik ku radości kibiców z Kobierzyc brzmiał 20-23. Przez pięć następnych minut na parkiecie trwała wojna nerwów, a kibice nie zobaczyli w tym okresie nawet jednego gola. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem KPR po golach Kobzar doszedł przeciwnika na 22-23, ale Julia Walczak zapewniła swojej ekipie spokój i nawet gol Aleksandry Oreszczuk na sekundę przed końcem nie zepsuł im święta.
Radość ze zwycięstwa gościom, a zwłaszcza trenerowi Tomaszowi Foldze popsuł natomiast prezes kobierzyckiego klubu, który przed meczem poinformował szkoleniowca, że w przyszłym sezonie nie będzie już pracował w Kobierzycach. - Takie zachowanie to kpina. Otrzymałem telefon z tą wiadomością, gdy byliśmy w drodze na mecz do Jeleniej Góry. Uczciwość nakazała mi poinformować o tym dziewczyny. One miały to w głowach wychodząc na boisko, tym bardziej wielki słowa uznania dla nich, że potrafiły to wygrać - mówi Folga.
Zawiedziony, co zrozumiałe był Michał Pastuszko. Szkoleniowiec jeleniogórzanek najbardziej żałuje, że jego team nie potrafił dobić rywala prowadząc 10-6. Pracy sędziów nie chciał komentować, choć toczył z nimi gorące dyskusje po ostatniej syrenie, a swoje arbitrzy usłyszeli też z trybun. - Zapraszam kibiców na kolejny mecz z Kościerzyną. Potrzebujemy was, zwłaszcza, że nie gramy u siebie, tylko w Karpaczu. Tam też można wygrać - dodał trener KPR-u.
Dodajmy, że świetnie przez cały mecz dopingowali kibice w żółto - niebieskich szalikach. Na pewno lepiej niż przyjezdni. Zademonstrowali też kolejną oprawę. Po meczu pomimo porażki otrzymali podziękowania od naszych dziewcząt. Miejmy nadzieję, że w niedzielę (30 kwietnia 2017, godz. 17:00) w Karpaczu też ich nie zabraknie.

KPR JELENIA GÓRA - KPR KOBIERZYCE 23-24 (12-13)

KPR JG: Hoffman, Ciesiółka, Filończuk - Bilenia - 3, Tomczyk - 6, Maziarz, Wojtas, Kobzar - 6, Załoga - 4, Jasińska, Kanicka, Oreszczuk - 2, Janas - 2, Skowrońska, Koc.
KPR KOBIERZYCE: Demiańczuk, Słota - Jakubowska - 3, Skalska - 3, Mączka - 2, Wesołowska - 5, Łuczkowska, Kaźmierska, Łyszczyk, Szymańska - 1, Linkowska - 1, Mazguła, Daszkiewicz, Sobczyk, Walczak - 7, Michalak - 2.

2017-04-26 20:02