46.93

94.50

7.01

4.19

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-03-28 o godzinie 15:00.

Piast pokonany przy Złotniczej

Zwycięstwem Orlika Jelenia Góra 3-1 zakończyła się potyczka z Piastem Nowa Ruda. Nasz zespół przegrywał do przerwy 0-1, ale po zmianie stron potrafił się pozbierać i rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść.
W pierwszej połowie kibicom w pamięci zapadły dwa wydarzenia. W 15-ej minucie Dagmara Dyzio zagrała ręką we własnym polu karnym, co pozwoliło Izabeli Szymańskiej strzelić gola z rzutu karnego dla Piasta. Po półgodzinie gry zrobiło się niemiło, bo bramkarka gości Natalia Muczyńska padła na murawę po jednym ze starć i ze stadionu do szpitala zabrała ją karetka pogotowia. Na szczęście stamtąd napłynęły dobre wieści, gdyż okazało się, że poza siniakami zdrowie Natalii jest niezagrożone.
W drugiej połowie gole padały już tylko po akcjach podopiecznych trenera Roberta Stachowskiego. W 60-ej minucie Adrianna Biniecka dobiła odbitą przez rezerwową bramkarkę rywalek piłkę i był remis 1-1. Na 2-1 ta sama zawodniczka trafiła celną główką. Dziewczęta z Piasta pogrążyła druga z sióstr Binieckich - Anita, która wykazała się sprytem w zamieszaniu podbramkowym.
Wygrana z noworudziankami pozwoliła Orlikowi utrzymać drugą lokatę w grupie zachodniej III ligi dolnośląskiej. Nasz zespół w 10 meczach zgromadził 19 punktów, bilans spotkań 6-1-3, bramki 30-18. Liderem z 24 punktami jest Bielawianka Bielawa.

ORLIK JELENIA GÓRA - PIAST NOWA RUDA 3-1 (0-1)

Bramki: 0-1 I. Szymańska 15', 1-1 Adrianna Biniecka 60', 2-1 Adrianna Biniecka 68', 3-1 Anita Biniecka 72'.
Żółte kartki: Zych.
Sędziowali: K. Tokarczyk jako główny oraz A. Sondej i R. Kwaśniewski.
Widzów: 30.

ORLIK: Cybulska - Roszkowska, Misiewicz, Nita (15' Sawicz), Zych, Uryga, Dyzio, Ziołek, Anita Biniecka, Adrianna Biniecka, Kubik.
PIAST: Muczyńska (31' Kmita) - Włodarczyk, Kapłon, I. Szymańska (74' Wojtoń), O. Szymańska, Goraj, Kurek (62' Rocx), Szulc (66' Sobel), Banaś, Ratowicz, Patryjak.

2017-04-23 23:22