44.77

105.63

5.97

3.54

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Warto¶ci zosta³y odczytane dnia 2024-03-28 o godzinie 19:00.

Wygra³y jak chcia³y

W dobrych nastrojach opuszczali halê w Parku Sportowym Z³otnicza kibice KPR-u Jelenia Góra. Powody rado¶ci by³y dwa, po pierwsze ich pupilki pokona³y AZS £±czpol Gdañsk 29-24, po drugie zrobi³y to w ³adnym stylu, a zwyciêstwo nie podlega³o dyskusji.
Fani ¿ó³to - niebieskich byli lekko zaskoczeni, gdy w pierwszej akcji KPR-u zobaczyli na parkiecie siedem zawodniczek z pola. Trener Micha³ Pastuszko zdecydowa³ siê rozgrywaæ atak pozycyjny w przewadze liczebnej i przynajmniej na pocz±tku przynosi³o to zamierzony efekt. Pierwsze dwa gole dla gospodyñ zdoby³a Natalia Janas, która bombardowa³a bramkê gdañszczanek rzutami z drugiej linii. Pó¼niej du¿e wsparcie m³odszej kole¿ance da³a Joann Za³oga i trafiaj±c trzy razy wydatnie przyczyni³a siê do prowadzenia KPR-u 6-3 w 12-ej minucie. Korzystny wynik to nie tylko zas³uga gry ofensywnej jeleniogórzanek, ¶wietnie w bramce spisywa³a siê te¿ Monika Ciesió³ka. Kto wie mo¿e pozyskana przed sezonem bramkarka rozegra³a w niedzielê najlepsze spotkanie w barwach KPR-u.
Druga po³owa nie zaczê³a siê po my¶li naszych dziewcz±t. Tatiana Bilenia nie wykorzysta³a rzutu karnego, ale chwilê pó¼niej wpisa³a siê na listê strzelczyñ. W 34-ej minucie jeleniogórzanki prowadzi³y 13-12 i jak siê okaza³o by³ to moment prze³omowy ich wystêpu, bo po kilku minutach na tablicy ¶wieci³ wynik 19-13. Kolejne gole posypa³y siê z rêki Janas, znów trafi³a Bilenia, a z akcji na akcjê rozkrêca³a siê Aleksandra Tomczyk. Od tej pory jeleniogórzanki trzyma³y na dystans rywalki i kontrolowa³y przebieg spotkania.

KPR JELENIA GÓRA - AZS £¡CZPOL AWFiS GDAÑSK 29-24 (12-10)

KPR: Hoffman, Ciesió³ka - Za³oga - 8, Janas - 7, Tomczyk - 6, Bilenia - 4, Kobzar - 3, Oreszczuk - 1, Skowroñska, Kanicka, Maziarz. Kary: 6 minut.
AZS: Kayumova, Chojnacka - Cirjan - 5, Mazurek - 5, ¦wierczek - 4, Górna - 3, Kalska - 2, Skonieczna - 2, ¯ukowska - 1, Masna - 1, Karwecka - 1, Tomczyk, Jurczyk. Kary: 6 minut.