frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.4018
funt szterling funt szterling 1 GBP 5.0327
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1706

Nowa nadzieja

Zawał, wyłysienie względnie osiwienie, to tylko kilka przypadłości na jakie byli dzisiaj narażenie fani KPR-u Jelenia Góra. Nasz zespół mierzył się w bardzo ważnym - w kontekście walki o utrzymanie - meczu z Olimpią Beskid Nowy Sącz i po dramatycznym spektaklu odniósł jedno bramkowe zwycięstwo.
Mecz od początku był piekielnie zacięty. Nie brakowało walki na całym parkiecie, ale dało się też zauważyć, że nerwy związane ze stawką spotkania plączą nogi i ręce zawodniczkom obu klubów. Bardziej stres odczuwały chyba jeleniogórzanki. Wydawało się, że w przerwie trener Michał Pastuszko znalazł na niego sposób, bo drugą połowę żółte - niebieskie rozpoczęły bramkami Sylwii Jasińskiej i Sabiny Kobzar. Kolejne minuty, to niestety paraliż komunikacyjny w naszym zespole. Nawet wymiana prostych podań np. na linii Aleksandra Tomczyk - Tatiana Bilenia, czy Sabina Kobzar - Natalia Janas kończyła się stratą piłki, co skutecznie wykorzystały przyjezdne wychodząc na 15-16. Później nowosądeczanki po bramkach Tamary Smbatian podholowały wynik do stanu 17-18 i ku zadowoleniu jeleniogórskich kibiców coś w ich grze się zacięło, odpalił natomiast KPR. Do remisu doprowadziła Tomczyk, a po chwili jej zajebistą akcję niemal prze całe boisko, skutecznie wykończyła Magdalena Maziarz. Prowadzenie odzyskane, a w 47-ej minucie po rzucie Bilenii zostało powiększone, 23-20 i wydawało się, że kontrola wydarzeń na parkiecie całkowicie jest po stronie KPR-u. Nic z tych rzeczy, ambitne podopieczne Lucyny Zygmunt w trzy minuty odrobiły straty i szykował się horror w końcówce. Z dobrej strony pokazała się w niej Bilenia, której dwa razy nie zadrżała ręka pod bramką gości. Kolejny raz przewaga została roztrwoniona, mało tego piłkę meczową miała Olimpia Beskid, na szczęście szczypiornistki z Małopolski nie wykorzystały swojej szansy, a w akcji odwetowej Joanna Załoga zapewniła nam komplet punktów! Uff..., wynik lepszy niż gra, zgodni byli kibice opuszczający halę w Parku Sportowym Złotnicza. W przerwie meczu miny mieli markotne, a i wiara w końcowy sukces była mocno nadwątlona. Na szczęście do domów wrócili już z nową nadzieją, iż walka o utrzymanie może zakończyć się sukcesem.
- Jestem zadowolony z dwóch punktów, momentami z gry. Niezadowolony przede wszystkim z tych głupich niewymuszonych błędów. Dziewczyny bardzo chciały wygrać, może za bardzo. Kilka razy odskakiwaliśmy rywalkom na trzy bramki i myślałem, że będą kolejne gole i już pójdzie, jednak daliśmy się doganiać. Nawaliła gra w obronie, pomysł był, ale wykonanie było na 50 procent. Wierzę w utrzymanie Superligi dla Jeleniej Góry. Jest tu dobre środowisko dla piłki ręcznej, musimy to utrzymać - powiedział po meczu Michał Pastuszko, trener KPR-u.

KPR JELENIA GÓRA - OLIMPIA BESKID NOWY SĄCZ 27-26 (13-13)

KPR: Hoffman, Ciesiółka, Filończuk - Bilenia - 5, Tomczyk - 3, Maziarz - 1, Wojtas, Kobzar - 9, Załoga - 5, Jasińska - 1, Kanicka, Oreszczuk - 1, Janas - 2, Skowrońska, Koc.
OBNS: Sach, Szczurek - Płachta - 3, Leśniak - 7, Choromańska - 2, Luberecka - 1, Dzidek - 3, Pinda - 3, Smbatian - 7, Nosal, Szczecina.

2017-04-12 19:01