46.14

86.30

6.55

4.56

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-03-28 o godzinie 23:00.

Nerwy, emocje i szczęśliwy finisz naszych dziewcząt

W Jeleniej Górze rozpoczął się trzydniowy turniej 1/16 finałów mistrzostw Polski w piłce ręcznej juniorek młodszych. Gospodarzem imprezy rozgrywanej w Parku Sportowym Złotnicza jest KPR. Nasz zespół zainaugurował imprezę zwycięstwem z Kusym Szczecin 30-28. Był to mecz pełen zwrotów, emocji i nerwów. Jego początek należał do szczecinianek, które osiągały momentami przewagę 4-5 goli. Trenerka Dilrabo Samadova potrafiła jednak utemperować swoje zawodniczki, które jeszcze przed przerwą doprowadziły do remisu po 15. W 49-ej minucie po golu Zuzi Dubiel nasze dziewczęta prowadziły 25-20 i wydawało się, że jest po sprawie. Nic z tych rzeczy, ambitne rywalki na minutę przed końcem doszły żółto - niebieskie na różnicę jednego gola. Na szczęście grając w osłabieniu nie potrafiły wyrównać, a Marika Klimaszewska w ostatniej akcji meczu przypieczętowała wygraną jeleniogórzanek.
- Nie wolno kobietom odpuszczać. Wczoraj chciałam zrobić dodatkowy trening, aby uniknąć tych błędów podstawowych, ale dziewczyny prosiły, aby im odpuścić i dać trochę luzu. Poszłam im na rękę i teraz mam nauczkę na przyszłość. Zdenerwowały mnie proste błędy, ale widzę, że to standard w naszym wykonaniu na turniejach, gdzie jedziemy i zawsze pierwszy mecz jest nerwowy. Uważam, że najtrudniejsi rywale na tych zawodach to Szczecin i Piotrków - powiedziała po meczu trenerka KPR.
W drugim meczu Piotrcovia Piotrków Trybunalski pokonała Czarnych Żagań 19-13. Jutro (8 kwietnia 2017) kolejne mecze w hali PS Złotnicza, w których zmierzą się Kusy z Czarnymi i KPR z Piotrcovią. Poniżej dokładna rozpiska.