324.95

41.67

24.69

21.96

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-26 o godzinie 00:00.

2.68°C 1010 hPa 87%

- Stara Gwardia:
Rozmowa z Andrzejem Badermannem, prezesem Gryfa Gryf...

Spartanie lepsi od zastępów Chrobrego

Głogowianie dobrze weszli w mecz i po bramkach Obiały oraz Nawrota wygrywali już 2:0. Niewiele wskazywało, że zespół trenera Jarosława Helwiga może spotkać coś złego. Chrobry grał bowiem dobrze i kontrolował sytuację na boisku. Gospodarze uwierzyli jednak we własne możliwości, a pomógł im w tym gol Filbiera. Po zmianie stron gospodarze złapali wiatr w żagle i coraz śmielej atakowali. W 59. min niefortunna interwencja przytrafiła się Paluchowi i był remis. Zespół trenera Pawła Żmudzińskiego cierpliwie czekał na kolejne okazje i dopiął swego kwadrans przed końcem. Wówczas wynik meczu odwrócił Duda. 5 minut przed końcem czwartego gola dla Sparty strzelił rezerwowy tego dnia Smoliński. Gości dobił Bieleń, który do ekipy z Grębocic dołączył przed startem rundy wiosennej z... Chrobrego. - Mecz miał dwie różne połowy. Strasznie niemrawo rozpoczęliśmy spotkanie i otrzymaliśmy dwa bolesne ciosy. Młodzież Chrobrego pokazała się z bardzo dobrej strony i nas zaskoczyła. Dopiero od 25 minuty wzięliśmy się do roboty. Bramka kontaktowa bardzo nam pomogła. W drugiej połowie graliśmy z wiatrem i było już dużo lepiej, byliśmy skuteczni i rozstrzygnęliśmy mecz na swoją korzyść. Teraz przed nami potyczka z Zagłębiem. Ameryki nie odkryję jeśli powiem, że ta drużyna nie powinna grać w tej lidze. Czeka nas arcytrudne zadanie, ale wierzę w swoich chłopaków. Pomyślimy czym lubinian zaskoczyć - powiedział Paweł Żmudziński, trener Sparty.

SPARTA GRĘBOCICE - CHROBRY II GŁOGÓW 5:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Obiała (3), 0:2 Nawrot (17), 1:2 Filbier (37), 2:2 Paluch (59-samobójcza), 3:2 Duda (76), 4:2 Smoliński (85), 5:2 Bieleń (89).
Żółte kartki: Filbier oraz Kotyla, Serweta, Pietrzczyk.
Sędziowali: Radosław Kasprzyk jako główny oraz Patryk Ogrodnik i Marek Michalak (Wrocław).
Widzów: 150.

SPARTA: Szatkowski - Robacki, Łojewski, Łużny, Susfał, Opiłowski (86 Kucner), Filbier (70 Wolski), Duda, Gniewosz, Szuszkiewicz (65 Smoliński), Bieleń (90 Józefczak).
CHROBRY II: Paluch - Dobrakowski, Magdziak, Małucki, Nawrot (70 Blejwas), Obiała, Pietrzczyk (46 Kotyla), Prychod (75 Mróz), Serweta, Suchora, Żak (56 Janicki).

2017-03-26 20:00